Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell az -ing? Jó ez igy?

Kell az -ing? Jó ez igy?

Figyelt kérdés

Az egyik angolul tanulós oldalon ezt találtam:

"I'm playing tennis next Friday"


De csekély angol tudásom ellenére sem értek vele egyet.


KEll az ing? Miért I'm? szerintem csak I? Ki hogy tanulta?



2018. dec. 22. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Csekény angoltudásod miatt nem értesz vle egyet. Ez a present progressive igeidő, ami a létige jelen idejű alakjából, és a főige ING-alakjából áll.
2018. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
HA hasznosat nem tudsz mondani inkább ne is írj. A gúnyolodáshoz nem kell nagy teljesítmény, és mindenki kezdi valahol. A spanyol és a francia másképp van, most tanulom az angolt jövőre pedig a németet is!
2018. dec. 22. 22:21
 3/10 A kérdező kommentje:
úgy látszik ezen az oldalaon nem természetes az hogy a másik embert segitsük, hanem megszóljuk ha kevesebbet tud mint te angolból. Remélem hasonló emberrel hoz össze a sors mint te magad vagy kedves kolompár úr!
2018. dec. 22. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:
1%
Itt mindenki ilyen flegma és lekezelő. Majd megszokod. Majdnem kategóriafüggetlen. A legtöbb ember a napi stresszt ventillálni jár ide, beszólogatni, privát zaklatni, káromkodni. Azért, mert névtelen, le lehet menni állatba következmények nélkül. Ugyanezt arccal már kevesen tennék meg.
2018. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Pontos magyarázatot kaptál tőlem. Szívesen!
2018. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 chtt ***** válasza:
100%
Nem írt hülyeséget az első, ez valóban a folyamatos jelen (present continuous/progressive), a négy jelen egyike, s ahogy Achilles írta, a (to) BE jelen idejű alakjaiból s a főige -ING-es alakjából áll. Ha rákeresel a folyamatos jelenre a hálón, látod, hogy több módon is használható. Általánosban először azt tanuljuk meg, hogy attól folyamatos, hogy a cselekvés éppen tart, folyamatban van, amikor beszélünk róla. És amikor már azt hiszed, profi vagy, kiderül, hogy más esetekre is használják. (Ez nem gúny, én is így éltem meg annak idején.:) Az általad adott mondat a közeli jövőben történő, határozott szándékú cselekvést fejezi ki ily módon.
2018. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 chtt ***** válasza:
jav.: Achillesz (és bocs, Achillesz, nem direkt volt.)
2018. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóknak igazuk van, a könnyebb megértésért még annyit tennék hozzá, hogy ezt a jövő időt három szerkezettel is ki tudod fejezni, és mindegyik mást jelent.pl.:

-I will play tennis with you next Friday. / akkor használjuk, ha abban a pillanatban határozzunk el valamit.

-I am going to play tennis with you next Friday. / már előre eldöntöttük, de még nem 100%

-I'm playing tennis with you next Friday. / már a pályát is lefoglaltam, megszerveztem mindent, tehát lépéseket is tettem az ügy érdekében.

Aztán az már más kérdés, hogy élőszóban hogy használják.

2018. dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Achilles magyarázatában semmi lekezelő nem volt. Értem én, hogy csak álszerénységből használtad a csekély angoltudásom kifejezést, és nem esik jól, ha (jogosan) komolyan veszik...

Vannak ilyen emberek, akik nem bírják elviselni, ha valaki "oktatja" őket - még akkor sem, ha ők kérdeznek. Egy eseményen jött oda valaki, és kérdezte, ezt hogyan kell csinálni. Elmagyaráztam neki, majd 10 perc múlva meg kívántam mutatni még valamit. Addig jutottam, hogy Látod, ez... És pökhendien belevágott, hogy:Tisztában vagyok vele! Ezek a meséből a békán kompozó skorpiók.

Na és akkor jön az, aki meg semmit nem ért semmiből, de látja, hogy alkalom van gyújtogatni, és melléáll.

2018. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, kell az -ing.

Ha azt írnám hogy I play tennis on Friday(s), az egy általános kijelentés. Minden pénteken teniszezek, mert akkor van az oktatás amire járok.

Ha I'm playing tennis next Friday, az egy konkrét esemény, Bélával megbeszéltük hogy elmegyünk teniszezni.

Ez ugyanaz a különbségtétel mint az I go to school = Iskolába járok, tanulok, úgy általánosságban, illetve I'm going to school tomorrow = holnap bemegyek az iskolába.

2018. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!