Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek váltsak tanárt...

Szerintetek váltsak tanárt vagy ne?

Figyelt kérdés

Tanulok angolt, külön tanárnál csoportos foglalkozás.

Jól is megy, csak mindig ugyanazt vesszük és az a része jól is megye a dolognak a nyelvtan. Én 9 igeidőt beszélek, és mondta hogy még 3 at meg kell tanulni. Illetve, hogy még bizonyos nyelvtani szerkezetek kellenek, és csak majd valamikor ezek után lehet gondolkozni a nyelvvizsgán.


Pedig rengeteg ismerősöm mondja, hogy a nyelvvizsgára csak a sablon dolgokat kell megtanulni. Vannak bizonyos feladat típusok és ugyanazok ismétlődnek. Most nem tudom melyik az igaz. Lehet a tanár csak le akar húzni, persze amit tanít az jó, csakhát már rohadt régóta tanulom és állítólag nyelvvzizsgára néhány hónap alatt fel lehet készülni, ha már tanult előtte az ember angolt.



2018. dec. 29. 02:27
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha a kacsa nem tud úszni, ám unszolásra vízbe ugorva belefullad, nem a víz a hibás.

.

Kibicnek semmi sem drága.

"állítólag nyelvvzizsgára néhány hónap alatt fel lehet készülni"

Ez igaz, de nem jelenti azt, hogy bárkinek, köztük neked is.

"ha már tanult előtte az ember angolt."

Mennyit tanult és mennyire?

.

Válts tanárt és ha nem sikerül a nyelvvizsgád, lesz kire fognod, lesz kit hibáztathatsz.

2018. dec. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Mi a fontos, a nyelvismeret, vagy a nyelvvizsga?
2018. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A nyelvvizsgára ennél kevesebbel is el lehet menni, hogy sikerül-e kérdéses, de nem kizárt. Azt is hozzá kell tenni, hogy a tanárnak is élni kell valamiből és amíg van hátra olyan nyelvtan, amit nem mondott el, addig azt fogja mondani, hogy maradj és járj továbbra is. Nyilván ez az érdeke. Neked kell eldöntened, hol a határ és mit választasz. Senki nem fogja ezt helyetted megmondani. Tapasztalatom szerint nem kell mind a 12 igeidő ahhoz, hogy jól beszélj angolul, nem használják mindet a hétköznapokban sem, de ez személyes véleményem.
2018. dec. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem középszinten abszolút elvárható, hogy a 12 igeidőt ismerd (tudd is használni) + az egyéb fontos nyelvtani szerkezeteket is tudd alkalmazni.

Ha úgy érzed, egy helyben álltok, és gyorsabban is tudnál haladni, akkor igen, válts, de akkor se akard megúszni a még hátralévő nyelvtant, ha egyszer rendesen megtanulod, akkor biztos alapot ad a későbbi fejlesztéshez, ami valószínűleg már egyedül is menni fog!

2018. dec. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Én is hasonló cipőben járok. A szüleim beirattak egy magantanárhoz angolra, aki szintén csak az igeidoket nyomja, már 3 hónapja, holott az osztalyombol valakik 3 hónap alatt rég felkészültek a nyelvvizsgára. Az én tanárom is csak az időt akarta ezzel húzni, azt gondolta még egy 1 évig járok hozzá, hogy felkészültek a nyelvvizsgára, holott már 9 éve tanulok angolul.

Én nyomatekosan közöltem vele, hogy nyárig le kell tennem a vizsgát, szerintem te is mondd neki meg hatarozottan, hogy mit szeretnél.

2018. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, ha 9 igeidőt tudsz, és érted, mikor miért használod melyiket, akkor nem tudom elképzelni, hogy nem egyértelmű számodra a maradék 3. igazából ha elolvasnál egy oldalnyi nyelvtan összefoglalót, szerintem egyértelmű lenne.
2018. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pont ezt írom...

csoportban tanulunk vannak ilyen fiatal gyerekek akiket a szüleik írattak be és nekik még a jelen sem megy. Úgy kezdődik hogy a tanár körben kezd kérdezni, és ha valaki nem tud valamit akkor megáll...

A házit mindig meg csinálom. De neten nem fogok keresgélni tananyag után kemény napi 8 óra irodai munka után. Még ha papír alapon van akkor megcsinálom amit ad, de önállóan nem keresgélek, hiszen a tanárnak kell biztosítania tananyagot.

2018. dec. 29. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!