Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvszakos bölcsészek,...

Nyelvszakos bölcsészek, megdobtok egy válasszal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálok érthetően írni.:P

Gimiben tanultam A és B nyelvet.Mindkettő jól megy.Érettségiztem belőlük.

Egyetemen nyelv szakra jelentkeztem C nyelvre :D

Tanár mesterre szeretnék később menni.

Második szakképzettség felvételéhez viszont előképzettség kell egy D nyelvből.Azt szeretném megtudni,hogy sacperkábé:) milyen fokú előképzettség szükséges,ill.szerintetek lehetséges-e hogy,elsajátítsam a D nyelvet olyan szinten,hogy felvehessem később? Teljesen nulláról,de viszonylag jó nyelvérzékkel és szorgalommal vagyok megáldva:D

Ne haragudjatok,ha zavaros,fáradt vagyok....:S

Jó éjt,sziasztok!


2010. jún. 28. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Hmmm tehát ha jól értem egy nyelv lenne a főszakod, majd felvennél egy másik, előképzettséget igénylő nyelvi minort,ugye? Hát, ha az a szak (D) előképzettséget igényel, akkor az azt jelenti, hogy emelt szintű érettségivel lehet oda bekerülni (ha főszakként nézzük) tehát ez egy erős középfokú nyelvtudást feltételez....

C nyelvhez szükséges az előképzettség, vagy olyan szak, mint mondjuk a japán, hogy teljesen nulláról kellene tanulnod? Mert ettől is függ a dolog. Ebben az esetben szerintem elég nehéz dolgod lenne (nyelvérzék ide vagy oda), míg ha már C nyelv szakra emeltszintűvel kerültél be, tehát már beszéled a nyelvet,(mivel ez az előkövetelmény, tegyük fel) akkor szerintem meg tudod csinálni. Csak ezt így elég nehéz látatlanban megmondani :)

2010. jún. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jajj,köszönöm,kár....:(

C szakomra nem kell előképzettség,viszont elég jól boldogulok vele,magánúton kezdtem tanulni,sulin kívül.A D nyelvért viszont kár,olyasmit olvastam a felvi könyvben,hogy az előképzettség szintje majd ott,akkor dől el,a jelentkezők összetételétől függően.Köszi szépen. :P

2010. jún. 29. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!