Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Nekem a jövő hét lenne jó. "...

"Nekem a jövő hét lenne jó. " Hogy van ez németül?

Figyelt kérdés

Mir wäre nächste Woche gut.

Vagy

Mir würde nächste Woche gut sein.

Vagy mindkettő helyes?

Melyiket jobb használni?



2019. jan. 10. 10:37
 1/6 anonim válasza:
100%

Szerintem helytálló így is:


Die nächste Woche wäre gut für mich.

2019. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Vagy, ha nen tudjuk ezt így lefordítani, akkor élünk a flrdítói szabadságunkkal, és azt mondjuk: Gehen wir am nächsten Woche. Azaz menjünk a jövő héten. Vagy: Die nächste Woche ist gut für mir. A jövő hét jó nekem. Feltételes mód nélkül is közel visszaadja a jelentést, nem kell mindent túlbonyolítani
2019. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Vagy, ha nem tudjuk ezt így lefordítani, akkor élünk a flrdítói szabadságunkkal..." --- Ilyen van. Csak akkor nem illik másoknak tanácsot adni. Úgy meg különösen nem, hogy az alapvető német nyelvtannal sem vagyunk tisztában: "am" nächsten Woche (DIE Woche!).


"nem kell mindent túlbonyolítani" --- Hát valóban nem kell. Elég csak annyit lefordítani, amit a kérdező kérdezett :):)


Mir wäre die nächste Woche gut/passend. (auch: Für mich wäre...)

Mir würde die nächste Woche (gut/am besten) passen. (auch: Für mich wäre...)

2019. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, német nyelvtanból valóban nem állok a helyzet magaslatán. Arra szerettem volna rávilágítani, hogy amikor én olyan helyzetbe kerülök, hogy mondanom kell valamit, de nyelvtani/szókincs hiányosságok miatt nem megy vagy nem vagyok benne biztos, akkor megpróbálom egy kicsit leegyszerűsíteni a mondandómat, még ha egy árnyalatnyit változik is a jelentése. Ez csak egy személyes tanács a mindennapi élethez.
2019. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 1.és a 3.válasz jó. A 2.több okbol is rossz. A kérdeshez semmi köze, no meg Gehen wir am nächsten Woche, abszolut no go. Hamár, akkor Lass uns gehen, na de hova??? nächste Woche, vagy in der nächsten Woche.
2019. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!