Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindegy hogy milyen nyelvvizsg...

Mindegy hogy milyen nyelvvizsgám van az egyetem elfogja fogadni?

Figyelt kérdés

Még nem rendelkezem nyelvvizsgával, de elkezdtem nézegetni a vizsga tipusokat mint például ezen az oldalon is itt van [link]

Nekem eddig az ECL nyelvvizsga a legszimpatikusabb, de nem hangzik olyan értékűnek mint mondjuk egy BME vagy egy Origo. Emellet még azt szeretném kérdezni hogy milyen volt aki ilyen nyelvvizsgán vett részt(ECL)



2019. jan. 11. 23:47
 1/3 Cristo ***** válasza:
100%

Természetesen nem mindegy milyen nyelvvizsgával rendelkezel, de amiket felsoroltál, azt (azt hiszem) mindet elfogadják itthon. Az a lényeg, hogy államilag elismert nyelvvizsga (is) legyen. Vannak olyan nyelvvizsgák, amik csak államilag elismertek, amik csak nemzetközileg elismertek, és amelyik mind2 (állami is nemzetközileg elismert is).


Ha netalán valaki olyan nyelvvizsgával rendelkezik, ami államilag nem elismert, elvileg lehet valahogy honosítani, de lehet plusz költségekkel járha vagy valami, bár ebben nem vagyok jártas. És a másik kérdésre nem tudok válaszolni, nekem TELC-em van, szóval... De hajrá! :)

2019. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak könnyű és vannak reális nyelvvizsgák. Szakemberek szerint az Euro az, ami a legpontosabban méri a nyelvtudást.
2019. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A TELC könnyű és el is fogadják.

Arra vigyázz, hogy műszaki szakon elég 1 nyelvvizsga, de nyelvész bölcsész szakon kell 2. Gazdaságit nem tudom.

2019. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!