Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány sikertelen nyelvvizsga...

Hány sikertelen nyelvvizsga után adtátok fel?

Figyelt kérdés
Milyen nyelvből volt?

2019. jan. 13. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Feladni? Szimplán reálisan kell szemlélni a dolgokat.

Ha őszinték vagyunk, akkor egy középfokú nyelvvizsga akár magolással is megcsinálható.


Módszer?

1. Tanuld meg az 5.000 leggyakoribb szót. Ne kamuzz, tanuld meg! Ezzel kilövöd a szövegértés részét, mert nincs az az Isten, hogy ne tudd összerakni ezután a lényegét.


2. A leveleknél tanulj be sablonokat, amikbe csak szavakat kell kicserélni, hogy ugyanúgy értelmes legyen. Kb. 10 sablonnal az egész téma letudható.


3. Beszédhez szimplán csak bekell magolni mondatokat, hogy megadják.


Magnóhoz meg ha megvan az 5.000 leggyakoribb szó, akkor csak hallgass youtubeon egyre több idegennyelvű szöveget vagy nézz filmet.



Kb. ennyi a titka. Szimpla szorgalom!

2019. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem adtam fel, pedig az orosz felsőfokkal megszenvedtem. Az írásbeli másodjára sikerült, a szóbeli pedig harmadik próbálkozásra. Elég sok időt és pénzt öltem a tanfolyamokba és a nyelvkönyvekbe, ezek után nem akartam úgy abbahagyni hogy nincs meg róla a papír.
2019. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

A harmadik próbálkozás után adtam fel. Német nyelvből TELC nyelvvizsga.

Elsőre meglett a szóbeli része, de írásbelin valamelyik levelemet mindig lenullázták. Ha egyszer a rövidet akkor legközelebb a hosszút. A nyelvhelyességgel és a szövegértéssel nem volt baj, 80% fölé írtam őket.


Úgy voltam vele, hogy jó, akkor ..szátok meg magatokat, engem több lével nem húztok le, és két évvel később csináltam egy 86%-os angol emeltet inkább.

2019. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az első angol felső után - 1 ponttal maradtam le az írásbeliről. (Persze, a közép már megvolt ebből is, egy másikból is, az elég volt mindenhez, amihez papír kellett. A munkához meg úgyis a TUDÁS kell, az megvan.) Nem akartam megint egy rahedli pénzt kifizetni, és h*lye feladattpusokat gyakorolni meg stresszelni. De azóta is fejlesztem a nyelvtudásom, nem álltam le vele, sőt, 3. nyelvet is tanulok, de csak itthon, szórakozásból.
2019. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

6

Angol

2019. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Reális... aki megírja azt, hogy basszus te vagy a hibás! annak megy a lepontozás, aki meg rinyál az fel. :D


Ezért tartotok ott, ahol.

2019. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam se le, se fel. Képernyőmentéssel tudom bizonyítani ha gondolod.

Mivel ez egy egyszerű kérdés ahova saját tapasztalatot kell leírni válaszban, nem tudom miért lenne az a célom, hogy bárkit is lepontozzak. Arról meg nem tehetek, hogy másnak ez a szórkozása...

2019. jan. 14. 20:13
 8/17 A kérdező kommentje:

Bár nem tudom miben vagyok én a hibás. 2 nyelvből is próbálkoztam vizsgázni. Napi szinten tanulok a mai napig. Épp vizsga előtt állok megint. El vagyok keseredve már, rengeteg pénz elment az évek alatt magántanárokra és vizsgadíjakra. Szorgalmasnak tartom magam, és megtettem mindent amit tudtam. Volt hogy néhány százalékkal csúsztam le csak. Kezdek belefáradni. Miben vagyok hibás? Hibás lennék ha szarnék az egészre és várnám a csodát. Nem ez történt.

Ezért kérdezem hogy aki feladta, annak mikor lett elege. Szóval ennyire kell válaszolni csak. Köszönöm!

2019. jan. 14. 20:17
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

#6

"Reális... aki megírja azt, hogy basszus te vagy a hibás! annak megy a lepontozás, aki meg rinyál az fel. :D

Ezért tartotok ott, ahol."



A kérdés úgy szólt, hogy "Hány sikertelen nyelvvizsga után adtátok fel?" nem pedig, hogy "Nektek hogyan, hányadszorra sikerült a nyelvvizsgátok?"


Tehát a legnagyobb probléma itt az volt, hogy az első (főként) válaszoló nem értette meg a kérdést és így nem arra válaszolt. A pontozási opciók mellett az szerepel, hogy "Hasznos számodra ez a válasz?", azok számára akik azért nyitották meg a kérdést, mert a kérdésre történő válaszra voltak kíváncsiak totál irreleváns volt az első válasz.

Nem lehet, hogy inkább ez áll a válaszok lepontozása mögött?

Nem, ezt én sem hiszem.

Mivel a legtöbb ember nem túl racionális lény így nem hasznosság szempontjából ítélte meg a választ, puszta nemtetszését akarta nyilvánítani, hisz túlszimplifikálta a nyelvvizsgához vezető utat. (Egyébként a nyelvvizsga felé vezető út kezdő lépésének tökéletes.)



Valamint azt is állítottad, hogy aki rinyál azt felpontozzák, ez a hipotézised is megbukott a saját hozzászólásoddal. Te voltál az egyetlen aki a szó szoros értelmében rinyált, és lám, lepontozták a válaszod.

2019. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9: Igen, teljesen igazad van! Viszont a legtöbb kérdésem alatt tapasztalom, hogy nem a kérdésre válaszolnak, hanem teljesen más témáról írnak, vagy elkezdenek szidni, kötekedni.

Szerintem egyértelmű a kérdésem. "Hány sikertelen nyelvvizsga után adtátok fel? Milyen nyelvből volt?" Tehát egy szám kell és egy szó.

Tanulási módszereket tudok én is, mert több magántanárhoz jártam már. Szóval légyszi innentől kezdve olyanok válaszoljanak akik valóban a kérdéshez kapcsolódóan írnak. Egyáltalán nincs kedvem itt vitázni.

2019. jan. 15. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!