Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen okotok/okaitok volt/vol...

Milyen okotok/okaitok volt/voltak arra, hogy egy tanár nyelvoktatását ne vegyétek igénybe?

Figyelt kérdés

Tehát nálatok mik voltak azok a kizáró okok amik nem tetszettek egy nyelvtanárnak az oktatásával kapcsolatosan és ezért kerestetek helyette egy másikat?

Sokat hallom az emberektől,hogy ez a tanár sem volt számára megfelelő és inkább keres egy másikat, tehát nektek milyen indokaitok voltak rá ?


2019. jan. 15. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer az volt az indokom, hogy a tanár nem tudott rendesen angolul, annyi helyesírási hibája volt, hogy a végén már én tanítottam őt.

Egyébként nagyon szomorú, hogy egy diplomával rendelkező tanár képes volt ilyeneket leírni, pl. fossile fuels, receycling és még sorolhatnám a hibáit.😂

2019. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jártam több tanárhoz is. Volt, aki azért nem tetszett, mert ugyan megkérte az óra árát borsosan, de lehetetlen volt vele időpontot egyeztetni, mindig az utolsó pillanatban írt, hogy akkor mikor jó neki. Óra közben meg sokszor a telefonját nyomkodta, meg egy 90 perces óra alatt vagy 3x magamra hagyott (pl. elment kávért meg ilyenek). Lehet ez csak engem zavart, de úgy éreztem, hogy nem velem, nem az én oktatásommal foglalkozik, hanem csak kényszerűségből ül ott velem szemben. (Sokszor már óra elején elkérte a pénzt, olyankor még unottabb volt)
2019. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

- csoportban (4-5 fő) volt, hogy mellőzöttnek éreztem magam, mert a tanárnak megvolt a "kiskedvence", és kb. magánórát tartott neki

- volt, akinek a tanítási módszere nekem nagyon nem feküdt (pl. volt, aki "tiltotta" a szótárhasználatot, merthogy a szövegkörnyzetből találjam ki a jelentést, mert úgy jobban rögzül - csak én úgy éreztem, veszélyesebb, ha rosszul rögzül, mert tippelgetek ahelyett, hogy fellapoznám a szótárt és egzakt választ kapnék a jelentésre vonatkozóan

- volt, akivel úgy éreztem, semmit nem haladok (pl. hónapokig csak a segédigékkel "gyötört" (igen részletesen egy középfokú felkészüléshez képest) és mellette SEMMI mással, állandó kudarcélményem volt miatta) vagy egy másik, aki meg túl szájbarágós volt, és azt az anyagot is részletesen leadta, amit tudtam, szóval nem éreztem, hogy igazodna a tudásomhoz, és úgy éreztem, feleslegesen fizetek (itt nyilván nem egy-egy óráról van szó + nem igazán bízott az otthoni munkámban, mindent az órán akart szájba rágni)

2019. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

- Volt olyan, aki mindent csinált az órán, csak tanítani nem tanított. Ment a sztorizgatás, hogy mit főzött, mit csinált/mondott a gyereke, hová megy a hétvégén, min vesztek össze stb. és minden hülyeség. Ráadásul a csoportban volt olyan is, aki pedig örült ennek, mert lesz*rta az órát és akkor ezzel is ment az idő, szóval még pluszban kérdezgette is meg beszélgettek... Oké, nem azt mondom, hogy végig csak az anyaggal kell foglalkozni és ha leül a hangulat, akkor lehet beszélgetni, legalább életszerűbb és érdekesebb lesz az óra, de akkor azt tegye idegen nyelven és azért ne erről szóljon az egész óra.


- Volt, aki ugyanazt az anyagot ismételte több héten keresztül, miközben a csoport nagy részének már a szemén folyt ki és mindenki halálra unta magát. Ugyanazokat a szavakat és példákat is mondogatta, nem tudom, hogy mi értelme volt.


- Íratott velem felmérőt, viszont nem akart betenni az eredményemnek megfelelő csoportba, mert szerinte jobb, ha sorban megyek és minden csoportot végigjárok nála (mert előtte máshoz jártam).

2019. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!