Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után milyen nyelvet...

Angol után milyen nyelvet ajánlotok? És miért?

Figyelt kérdés

Nyelvis osztályban vagyok, ahol a fél osztály angolos (pl. én is) és a másik fél németes. Ahogy elvétve hallom a németet, kezd nem tetszeni.. (annak ellenére, hogy az elején még lelkes voltam, hogy majd németet fogok tanulni, lol)

Milyen nyelvet ajánlotok és miért? (németet is ajánlhattok; még azon is gondolkozom)

És az oroszról mi a véleményetek?


Előre is köszönöm a válaszokat! <3



2019. jan. 16. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a németet ajánlom, mert angol után az a második legelterjedtebb nyelv, a leghasznosabb is, mivel európai lévén óhatatlanul megfordulsz Németországban. És egyeltalan nem nehéz :)
2019. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Olyan nyelvet tanulj, amit késöbb fogsz használni is.
2019. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Franciát

Német után ezt tudnád még leginkább hasznosítani. (Persze elsősorban nyilván az angolt)

Szép is ráadásul

2019. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%
Spanyolt. Mert nagyobb világnyelv mint a német.
2019. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasznossági szempontból ha Európában tervezel maradni: német vagy francia. Ha az Egyesült Államokban szeretnél letelepedni, nagyobb haszna van a spanyol nyelv tudásának. Hasznos lehet egy ritka nyelvet tanulni, pl. valamelyik észak-európai ország nyelvét: svéd, norvég, finn, dán.

Végső soron olyan nyelvet válassz, amit szeretsz, mert elkezdeni egy új nyelvet könnyű, de ha utálod a nyelvet, akkor nehéz lesz önszorgalomból gyakorolni. :)

2019. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
15%
Mer a zegyesült államokba mért lenne szükség mán a spanyolra? Ott angol a hivatalos nem? Latin amerikába nagyobb szűkség van rá.
2019. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát... azokról amikről tudok az angolon kívül, arról mondok pár dolgot:

Francia: Eléggé keresett és különleges nyelv, viszont nagyon nehéz. (Saját tapasztalat) Mivel a franciák egy nagy része nem nagyon beszél idegen nyelveket (tisztelet a kivételnek) ezért szerintem eléggé hasznos.

Orosz: Nagy területű ország, utánna sokkal egyszerűbb más szláv nyelveket tanulni, mert ezek nagyon hasonlítanak egymásra. (Főleg orosz-ukrán-belorusz) A nyelvnek a ragozása nagyon nehéz, ráadásul rögtön egy új abc-vel indít (amit pár nap rászánással lazán meg lehet tanulni, bár én egyedül tanultam. A tanárnő szerint akit kérdeztem fél év, hát, szerintem az alatt az is megtanulja, akinek random mutogatom a füzetem XD). Alapvetően szerintem ez is elég hasznos. Én speciel nagyon szeretem. (Kedvenc idegen nyelvem)

Remélem kicsit segítettem a választásban.

Au revoir!/ До свидания! (Viszontlátásra)

2019. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően az alábbi 3 szempont alapján választottam nyelvet és ezt javaslom Neked is:

1. Melyik az a nyelv, ami TETSZIK és vonz is?

2. Melyik nyelv tud HASZNOS lenni számodra a jelenlegi terveid alapján?

3. Milyen LEHETŐSÉGEK és tanulási ANYAGOK állnak rendelkezésre?


Az alábbit javasolom:


1. NÉMET: Európában keresett, az üzleti életben előny az ismerete. Angol után a legnagyobb igény ma Magyarországon az állásportálok alapján a német nyelvre van. (Én nem szerettem a nyelvet, ennek ellenére beéevágtam és nem bántam meg.)


2. FRANCIA: Azért tartom hasznosnak, mert alternatíva lehet, ha a német nem tetszik és rendkívül jó ösztöndíjak és csereprogramok vannak, amivel kimegy az ember és könnyen kint is ragad. Nekem hasznos volt, mert Franciaországot bejárva, végül Belgiumban kikötve kulcs volt a beilleszkedéshez.


3. OROSZ: Az orosz és keleti kapcsolatok erősödésével ismét nő az igény a nyelvre, de kevesen beszélnek még mindig olyan szinten, hogy munkát tudjanak vele vállalni. Érzésem szerint az oroszra nagy igény lesz.


4. SPANYOL: Szerethető nyelv, nincs gond a kiejtéssel vagy az írásmóddal. Bár sokan beszélik a világban, nem látom, hogy a jelenlegi helyzetünkből kifolyólag erős igény lenne rá. (Dolgoztam Floridában és Amerika déli államaiban. Sok helyen a spanyolt többen beszélték mint az angolt, így amerikai karrier tervezése esetén a spanyolt lődd a második-harmadik helyre. :) )


Jelenleg az Angol-Német-Olasz-Francia nyelveket beszélem, amiket napi szinten használok. Az oroszba beletört a bicskám, a spanyol nem vonzott annyira, mint az olasz.


A lényeg: Olyan nyelvet/nyelveket válassz, amik vonzanak és amikkel HOSSZÚTÁVÚ terveid is vannak. Lenyelvvizsgázni és elfelejteni egy nyelvet túl nagy luxus lenne. :)


Remélem, segít a válaszom. :)

2019. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!