Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből "jön" ez a különbség az...

Fizikakedvelő kérdése:

Miből "jön" ez a különbség az angol és német között?

Figyelt kérdés

Azt szokás mondani,hogy kommunikációs szintre(B2) való eljutás a két nyelvnél merőben más. A németben meg kell tanulni a nemeket,elöljárószavakat,eseteket stb. Angolból egy erőtljes szintre eljutni jóval könnyebb,de egy felsőfokúnál már bedurvul. A német állítólag pont utána könnyebb. Miből eredeztethető ez?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 17. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem bele nem gondoltál ebbe a kérdésbe, mert erre alighanem az tudna válaszolni, aki tökéletesen (ilyen meg nincs, ugye) ismeri mindkét nyelvet.

Én a németet nem ismerem, csak úgy alulról, de angolban a C1-C2 ingoványon leginkább az a baj, hogy már nincsenek átfogó témák, mint lejjebb, például, hogy igeidők, hanem van kis ez, kis az, és ezekből végtelen számú. Ha ezt jó tanárral nézzük, egyik órán beleakadsz abba, hogy: You shall have it. - a másik órán meg azt tárgyaljátok, hogy: Anything can have happened.

2019. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is azt hallottam hogy a német sokkal nehezebb B2es szintig mint az angol viszont z angol B2 után kezd nehezedni a német meg igazából az után már nem olyan vészes.

Én pl olyan B2 és C1 közötti németet tanulok és igazából 1-2 új donságon kívül csak ilyen "kozmetikai" dolgokat tanulunk. Pl hogyan lehet szebben/választékosabban kifejezni ezt meg azt

2019. jan. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!