Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van angolul az, hogy roma?

Hogy van angolul az, hogy roma?

Figyelt kérdés

Amiket találtam: Romani people, Romany people, Roma people, illetve a cigány szóra a Gypsy, de ezt nem szeretném használni.

Melyik a megfelelő szó a népcsoportra?


(Vicceskedők kíméljenek!)


2019. jan. 20. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Romani-nak szokták írni a népcsoportot, ritkábban Roma-nak. Valamiért az amerikaiak nemrég kitalálták, hogy a Gypsy szó sértő. Egyszer neki is állt nekem pofázni valami ottani hülye, hogy neki a nemtomhányadik dédnagypapája erdélyi Romani volt, és őt vérig sérti ez a szó. Mondtam is, hogy ezt talán beszéld meg a fajtársakkal odahaza, mert ők a mai napig így hívják magukat, és senki sem sértődik meg rajta. Kivéve persze, ha büdös cigánynak nevezik őket, de hát azon bármelyik nép joggal felháborodna, a magyar is.
2019. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Angliában például háziorvos regisztrációnál vagy egyetem jelentkezésnél is szokták kérdezni a hovatartozásod.

-White British,

-British-Asian,

-Irish,

-Mixed,

-Black,

-Other White,

-Gypsy/Traveler

Stb


Szóval Angliában teljesen elfogadott szó a gypsy, illetve ezt egyből megértik az emberek.

De például a hírekben vagy a hírlapokban is Gypsy-ként említik őket, teljesen természetes. A Romanitól is sűrűbben használt a gypsy.


Az más tészta, hogy nem hívhatod a cigányt cigánynak, mert olyan mintha négert niggáznál le. Csak egymás között használhatják, akkor nem sértő. Szerintem meg szégyen ha megsértődnek a cigányozáson, és a romát preferálják. A hovatartozásukat ne tagadják le. Én sem sértődöm meg, ha magyarnak hívnak.


Szóval ha angolul akarsz a cigányokról írni, akkor nyugodtan használd a Gypsy-t.

2019. jan. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40 eve csak a gypsy szot hallom. Angliaban mostanaban kezdtek el hasznslni a Romanit.
2019. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Wikibol:

The Romani (also spelled Romany /ˈroʊməni/, /ˈrɒ-/), colloquially known as Gypsies

2019. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!