Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt hogy tudom az angolban...

Ezt hogy tudom az angolban kifejezni?

Figyelt kérdés

Pl ha valakinek van valamije.

Pl: Az oroszlan bajsza.


2019. jan. 21. 08:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

kétféle képen.


The mustache of the lion.


vagy


The lion's mustache.


az 's toldalék a birtokos rész, a "has" tehát az oroszlán birtoka a bajusz, hülyén kifejezve.

2019. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De az s az nem az IS

Miert lesz has? :O

2019. jan. 21. 08:27
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Mindkettőnek ugyanaz az összevont alakja ('s). Nyilván nyelvtan és a mondat értelme alapján tudják melyik.
2019. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De azt nem ertem hogy az is es a has kozott mi a kulobseg
2019. jan. 21. 08:57
 5/17 A kérdező kommentje:
Basszis ertem
2019. jan. 21. 09:06
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem el :D 2 eve tanulok kozepsuliba angolt es nem ertettem meg az is fogalmat :D aaaaaaa de jo erzes
2019. jan. 21. 09:07
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Is = van, létezik

He is here. Ő itt van. The lion is big. Az oroszlán nagy stb.


Has = van valamije, birtokol valamit

The lion has (got) a mustache. Az oroszlánnal van bajsza.


Az oroszlán bajsza = The lion’s mustache, itt az ‘s possessive(birtokos) kifejezés, de NEM a has rövidítése, mivel úgy nem mondhatom, hogy The lion has mustache. Az ‘s-t akkor használjuk, ha emberek, állatok vagy országok tulajdonát fejezzük ki(ami nem teljesen igaz, mert pl azt is mondjuk, hogy Bank of England, nem pedig England’s bank). Például Emma’s hair = Emma haja.


A másik forma pedig az of-fal fejezhető ki, ezzel olyan birtokviszonyokat fejezünk ki, amiben a birtokos nem ember, állat vagy ország. Pl the end of the world = a világ vége, the surface of the planet = a bolygó felszíne.

2019. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 chtt ***** válasza:
45%

"The lion's mustache.

az 's toldalék a birtokos rész, a "has" tehát az oroszlán birtoka a bajusz, hülyén kifejezve."


Te jószagú!!! Tényleg nagy gond lehet a nyelvoktatásban, ekkora okosságért már ötödikben is egyes jár (bocs). Igaz, a "kétféle képen" kicsit előrevetíti a várható szintet, de azért egy pillanatra elakadt a lélegzetem.


#7. - Nagy-nagy köszönet, ha tehetném, több zöld kezet nyomnék.

2019. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kiralysag, amugy a got os szerkezetet nem muszaj hasznalni igaz?

Azt olvasom hogy a have/has got szerkezetet inkabb a brit angolba hasznaljak, ezekszerint elhagyhatom?

2019. jan. 21. 09:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ki lehet hagyni belőle a got szócskát, igen.


#8 Köszi! :)

2019. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!