Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban, ha hipotetikusan...

Angolban, ha hipotetikusan akarok kifejezni valamit, akkor azt hogyan?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok pl:


Tegyük fel , vendékek vannak nálatok és te éppen itallal kínálod őket, mikor hirtelen megbotlasz és a bor rádől az egyik ruhájára. Mit tennél?



Szóval a kérdésem az,hogy akkor ezt az egészet múltidőbe kell pakolnom nem? kb ilyen lenne?


Supposing, you HAD guests and you WERE SERVING the drink, when suddenly you TRIPPED over yourself and the wine GOT SPILLED on one of your guests dress.

What would you do?


2018. márc. 4. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Jelenben meséled el. Imagine that you have guests...
2018. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
A feltételes mód fogalma az úgy kiesett, mikor kb 6. osztályban nyelvtanórán tanultátok? A megoldásod tökéletes. Csak nem értem, hogy mi ezen a kérdés. Ez nem múlt idő, ez II. feltételes mód. Amit történetesen formailag pont úgy kell képezni, mint a múlt időt.
2018. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Kerdezo, mondatod tokeletes, de nem tripped over yourself hanem csak tripped, ha megbotlast akarsz irni.

Tripped over yourself kifejezest jelentese, nagyon buzgon csinaltal valamit, de nem feltetlenul botlasz meg.

De, pl. you can trip over a cat, de Nem sajatmagadon.

2018. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
serving drinkS
2018. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Es meg one of your guest’s
2018. márc. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszik!

#2-es én még sajnos vagy nem sajnos, de oroszt tanultam 6.ban :)


Igazából abban nem voltam biztos,hogy ilyenkor mindent vissza kell tolni vagy sem.


Most még azon filózok, hogy lehet olyan eset is,mikor a hipotetikus mondatban pl egy perfectes szerkezet bekerül és akkor az past perfectes lesz?


Supposing, you just had received an email which said ..

2018. márc. 5. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:
15%

Még egyszer mondom, nem kell ilyen esetben visszatolni mindent, a többiek rosszul tudják. Nyiss ki bármilyen angol nyelvkönyvet, és keress egy fogalmazás feladatot! A feladat leírásánál, ahol egy szituációt mutat be, ugyanúgy jelen időt használ, mint a magyar. Kimásolok neked néhány feladatot az angol nyelvkönyvemből. Nyilvánvalóan elképzelt helyzetekről van szó, mégsincs visszatolás!


1. Imagine that you have received an e-mail from a friend.


2. Imagine that you have bought a new CD and have just played it for your friends.


3. Imagine that you are working in an English-speaking country. A friend of yours is coming to live there because he/she has found a job, and he/she wants to know about the English course that you attended.

2018. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es értem amit írsz, és fura,mert úgy néz ki,hogy itt most elakadás lesz,mivel a találatok alapján eddig ahogy néztem mindkét verzióra van példa.


De az ilyen leírások meg azt mutatják,hogy az unreal past a helyes.

[link]


Persze lehet kihaló félben van ez a használat, hiszen míg egy IF -nél nem derül ki, egy imagine után egyértelmű,hogy nem valós szituról van szó.

2018. márc. 5. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!