Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgán van brit...

Melyik nyelvvizsgán van brit hanganyag?

Figyelt kérdés

C1 angolt szeretnék tenni. Évek óta tudatosan zárom ki az amerikait, mert a brit angolt szeretném minél jobban megtanulni. Azt most hosszú lenne részletezni, miért, de engem a hideg ráz az amcsitól és kevésbé is értem, mivel kerülöm. Másik nyelvből ECL felsőfokú nyelvvizsgát tettem és tetszett. Belehallgattam több szinten hanganyagokba és szomorúan tapasztaltam, hogy amerikai az összes.

Melyik nem az?

Az 50 ezres Cambridge?

Anno, jó 18 éve Origo középfokút tettem, de nem tudok választékosan magyarra fordítani, így ezt kizárnám. Euroexam van még.


2019. jan. 21. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is javaslom, hogy ideje változtatni a felfogásodon, mert ez valami nagyon durva gyerekes töketlenkedés szagú. Ha te direkt kizárod a legtöbb angolul beszélő legbefolyásosabb dialektusát, akkor nem angolt tanulsz, hanem nyelvkönyvekket szórakozgatsz. Most attól, hogy neked nem tetszik a kiejtése az amerikai angolnak, attól még ezt beszélik a legtöbben, gazdaságulag és kulturálisan a világ legbefolyásosabb országának a nyelve, ez hozzá tartozik az angolhoz. A felsőfokú nyelvtudás része, hogy több féle viszonylag standard dialektust is megértesz. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy te csak Times New Romannal írott könyveket vagy hajlandó olvasni. A legtöbb nyelvvizsgán van amerikai és brit angol is, pont azért, mert mindkettőt tudni kell (sőt, előfordulhatnak mások is).
2019. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ki lesz ragadva a "lényeg" :) pont hogy nem könyveket magolok, használom a nyelvet konkrétan reggeltől estig.
2019. jan. 22. 15:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként egyre inkább a Cambridge vizsgával szemezek.
2019. jan. 22. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak épp kizárod a nyelv beszélőinek a nagyját. Congratulations.
2019. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aki benne van, tudja, hogy így is napi szinten többször botlik bárki amerikaiba. Szóval elkerülhetetlen,ráadásul van is amerikai barátnőm, ha vele személyesen beszélek, szép a nyelv, de az összes film, hanganyag, pláne mesefilm számomra rossz - hallgatni. Bántja a fülem. (Angliában éltem)

Egyébként mióta kötünk bele egyéni preferenciákba?

Ez még a nyelvtudásomat sem határozza meg! A nyelvvizsga inkább.

Egy nehéz vizsgára készülök, - a Cambridge nem a legkönnyebbek közül való - sokakkaL ellentétben, akiknek az az elsődleges szempont, melyiken tudnak bizonytalan nyelvtudásukkal átcsúszni, csak legyen egy papír.

Ráadásul csak magamnak vizsgázok.

Ha én a britet kedvelem és csak magam miatt akarok papírt, minek erőltessem az ameikait? :)

2019. jan. 25. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!