Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol társalgási klub Budapesten?

Levendula05 kérdése:

Angol társalgási klub Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Budapesten tudna valaki ajánlani angol társalgási klubot- ahová elmehetek angol anyanyelvűekkel beszélgetni,de nem tanfolyam, mert nem biztos, hogy mindig ráérek.

Köszi!


2010. jún. 30. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]

De egyébként ha beírod, hogy angol társalgási klub, kijön egy rakás találat. Én a VI, Vörösmarty utca végén, majdnem a Podmaniczky utcánál hallottam egyről, valami teaházban.

2010. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Tudom, hogy a kereső sok találatot hoz fel, de a személyes vélemények miatt kérdeztem rá itt. Jártatot/jártok oda, tapasztalaitok stb.
2010. jún. 30. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem szuper, évek óta működik a dolog. Kb 10 fő szokott részt venni rajta. Egy anyanyeévi tanár irányításával megy. :)

2010. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én abba a Vörösmarty utcai teaházba járok társalgási klubba, amit az első válaszban említettek - Montázs Teaház a nevük. Kedden és csütörtökön 6-tól 8-ig lehet ott "chatelni". Keddenként általában egy amerikai angoltanár a moderátor, csütörtökönként egy brit angol, beugróként volt már ausztrál és francia akcentusú is, de mindig anyanyelvű. Van, hogy csak úgy csevegünk mindenféléről, van, hogy adott "topic"-ról küldenek előre e-mailben szószedetet, máskor játszunk: húzunk szavakat, mint az Activityben, és a többieknek ki kell találniuk. Jó hangulatú összejövetelek, érdekes fazonok a moderátorok meg a tagok is. Volt, aki eleinte csak hallgatta a társalgást, mások bátrabbak, de mindenki szóhoz jut. Lehet gyakorolni, a többiektől is tanulni, és persze ha nyelvtani vagy tartalmi kérdés adódik, faggatjuk a "tutort". Első alkalommal nagyon izgultam, mert féltem, hogy sokat fogok bakizni, de amióta oldódott a görcs, egyre több szót, kifejezést elő tudok bányászni a passzív szókincsemből. Szerintem hasznos ilyen körülmények között gyakorolni, mert a mindennapi, élő nyelvet hallom az anyanyelvi résztvevőktől. Ja, erről jut eszembe: a környéken sok külföldi él, diákok, egyebek, és előfordult, hogy épp beeső külföldi vendég is beszállt csak úgy csevegni velünk (egyszer olaszok, máskor két ír, aztán két brit fotós, akik a fotókiállítást jöttek megnézni stb.). Akkor még hangulatosabb és izgalmasabb volt a társalgás:)
2010. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hello,

Oh, nagyon köszi, totál meghoztad a kedvem hozzá. Lehet, hogy még a héten el is megyek. :))

2010. júl. 26. 11:26
 6/9 anonim válasza:

Én még ezt a társalgási klubot ajánlanám:

[link]

2011. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Van pl a Budapest Melting Pot. Ezt a facebookon szokták hirdetni időközönként.


[link]

2012. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 figureout ***** válasza:
Nem tudjátok az a teaházas angol nyelvi klub létezik még a Podmaniczkynál? mert sajnos a teázót sem találtam meg. Esteleg más?
2012. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az AnyanyelviAngolTanarok.hu szervez egy társalgási klubbot hétfőnként a belvárosban amerikai és brit tanárokkal:


[link]

2013. júl. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!