Origo nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Vki leirna a szobeli vizsga tapasztalatait?
2019. febr. 4. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Hármat húzol az elején 10-10-10 tételből, az elején van egy bemelegítő beszélgetés. Én eddig kétszer középfokon és kétszer felsőfokon nyelvvizsgáztam náluk, egyszer sem szívattak meg. A szóbelis rész legyen meg kb. 64-65%, így a magnó elég, ha 40%, mert így is megvab a szóbeli egésze.
2019. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Es az elejen ahogy bementel elmondta a feladatokta utana be kellet mutatkozni v kerdezett a vizsgaztato?
2019. febr. 5. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszönés -> bemelegítő beszélgetés -> húzzon hármat, és válassza azok közül (vakon) az egyiket. Innentől jön a 3 feladat, így a sorrend 3 féle lehet, de nem biztos, hogy mindenhol így csinálják. Nálam legutóbb előbb két kép közül az egyikről kellett beszélni, és a végén kérdeztek hozzá párat. Utána szituációs beszélgetés volt, majd a legvégén önálló témakifejtés, sűrű belekérdezéssel. -> köszönjük, viszontlátásra.
2019. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nkd milyen temak voltak vmint a szituacio?
2019. febr. 5. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Legutóbb németből voltam felsőfokon, az azelőttiekre már nem nagyon emlékszem.

A bemelegítésnél arról beszéltünk, hogy szeretem-e az egyetemet, ahova járok, stb.

A képek nagyon rosszak voltak, egy régi kastély étkezőterméről beszéltem, elég zavaros volt.

Az önálló témakifejtésnél a budapesti hajléktalanságról kellett véleményt alkotnom, Debrecenben vizsgáztam, de Pesten tanulok, így azért tudtam róla beszélni.

A szituációra nem emlékszem, de korábban angol felsőfokon ugyanitt egy karambol szemtanúja voltunk én és a vizsgáztató, a helyzetről kellett beszélni, majd a magyar sofőrök szokásaira tértünk át.

A magnózás viszont (német C1-re visszatérve) sokkal egyszerűbb volt a vártnál; konkrétan könnyebbnek éreztem, mint a német emelt érettségi magnózását. Nem voltak háttérzajok, és az az 50-es éveiben járó unott női hang beszélt, de szépen, tagoltan és érthetően. A szobák szellőztetéséről, valamint a hosszabb feladatban Albert Schweitzer munkásságáról volt szó.

2019. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!