Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit írjak a nyelvvizsga...

Mit írjak a nyelvvizsga fellebbezésbe? Megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! BME nyelvvizsgán voltam franciából. Szóbelim 49 % lett, írásbelim 69 %, komplexen 59 százalék jött ki. Ennél a vizsgánál ha a komplex eléri a 60-at, akkor nem baj, ha pl. nálam a szóbeli alatta van. Szóval, egyik évfolyamtársamnak is ugyanígy 59 % lett a komplex, és fellebbezni akarunk. Szerintünk (és a tanáraink szerint) a szóbeli beszélgetést húzták le, mert nem igaz az, hogy az 55 % lett. (Évfolyamtársamnak is 55 lett) Én pl végigbeszéltem 30 percet, holott csak 20 perc a vizsga, másoknak annyi is volt. Akkor a szóbeli beszélgetés felülvizsgálatát kérjük? Mit írjunk bele? Illetve felülvizsgáltathatnánk a levelet is, mert ugye lényegtelen, hogy hol találnak 1 pontot, komplexen mindenképp meglesz a nyelvvizsga, bárhol is találnak.Mennyire van esélyünk? Köszi a válaszokat!
2019. febr. 8. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi esélyetek. Meg fogják védeni az álláspontjuk úgy, hogy meg se nézik. A szóbeliről hacsak nem készült hangfelvétel, elég nehéz utólag bebizonyítani bármit.
2019. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni. A szóbelibe nem igazán lehet belekötni, az írásbeliben viszont találhatnak egy-két pontot. Amúgy a nyelvvizsga központok abban érdekeltek, hogy sikeres legyen a vizsga, mert ha elterjed, hogy x központ szemétkedik, nem fognak odamenni az emberek, és lehúzhatják a rolót. Nem valószínű tehát, hogy lerontották az eredményed.
2019. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy 10 perccel tovabb beszelsz, nem hozza a pontokat. A tudas hozza. Dzoval attol fugg, hogy mit es hogyan magyaraztal ossze.
2019. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Készült hangfelvétel. Viszont az se a jó hír képzése, hogy 59 %-kal soroznak végig, nem?
2019. febr. 8. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom min vagy felháborodva.. nem sikerült, ez van, tanulj még és próbáld újra mikor jobban tudsz franciául. Az, hogy te 30 percet beszéltél semmit nem jelent. Lehet, hogy valaki csak 10 percig beszélt de sokkal jobban mint te. A minőség, nem a mennyiség a lényeg.
2019. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziaa, melyik nyelvvizsga?
2019. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy BME.

Szerintem erdemes fellebbezni, mivel az az Egy Pont sokat szamithat nagyon.

2019. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!