Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német tudásomat szeretném...

A német tudásomat szeretném felhozni felsőfokú szintre önállóan. Adnátok nekem pár jó ötletet ehhez? Szivesen meghallgatnám olyanok tanácsaitpl. akik már csináltak ilyesmit, de mindenkinek várom az ötleteit.

Figyelt kérdés

Nulladikos osztályba jártam, nagyon megszerettem a nyelvet, 10.-ben először középszintű, majd ugyanebben az évben még emeltszintű érettségit is tettem, ez 90% felettire sikerült még annó. Rá kb. fél évre különböző okok miatt nagyon elment a kedvem a némettől, meg angolllal kezdtem el többet foglalkozni, hogy nyelvvizsgát tehessek. Viszont mostanában újból kedvet kaptam a némethez, és szeretém újra elkezdeni. Igazából most nekem nincs szükségem a papírra, azzal most jelenleg nem tudnék mit csinálni, nem fontos, hogy meglegyen, nekem most az a lényeg, hogy a tudásomat felfejlesszem felsőfokú szintre,, csak úgy hobbiból, megmert biztos, hogy jól jöhet az még később nekem.

Szóval én arra gondoltam, hogy nézhetnék ehhez német műsorokat, és esetleg olvashatnék valamilyen német hírportált mint pl. a magyar Index, bár ezt nem tudom, hogy mennyire jó megoldás. Nem túl "elvontak" az ott olvasható szavak? (erre most hirtelen, nem találok jobb szót..), Meg még arra is gondoltam, hogy megtanulom az Egy híjján húsz című tankönyvemből a felsőfokú szószedetet. Na, ebben sem vagyok biztos, hogy a legjobb megoldás, elég fura szavak vannak ott... Bár ez lehet, hogy a felsőfokhoz tartozik már?

Nekem így első körben ennyi ötletem van, de ha valaki esetleg tudna még nekem pár tippet adni arra vonatkozólag, hogy hogyan fejleszthetném még a nyelvtudásomat, akkor az légyszi ossza meg velem. :)

Örülnék neki, ha valaki tudna ezzel kapcsolatban tanácsokat adni nekem.

Illetve azt is szeretném kérni, hogy az ezzel a témával kapcsolatos tapasztalataitokat is osszátok meg velem, magyon érdekelne, hogy kinek milyen módon sikerült felhoznia a tudását középfokról felsőfokra.

Köszönöm!


2010. júl. 1. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A felsőfokhoz nagyon sok olyan szó tartozik, ami szószedetedben van. (Elküldöd nekem?)

A középiskolai némettanárom ajánlotta, hogy forgassam a Wahrig Wörterbuchot, és menjek ki legalább két hétre német nyelvterületre. Szófordulatokhoz jó a 8000 germanizmus, de jobb, ha német nyelvű oldalakat olvasol. Kiindulásként ajánlom:

[link]

[link]

2010. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi, hogy válaszoltál. Majd megnézem ezeket az oldalakat. Német nelvterületre sajnos most nincsen lehetőségem kimenni, egyszer voltam egy hetet, hát azt én nem annyira éreztem hasznosnak, pedig csak németekkel voltam körülvéve. De ha valaki tényleg kint tud lenni mondjuk egy hónapot, és rá van kényszerítve, hogy németül beszéljen az biztosan hasznos lehet.

Nem tudom, hogy ismered-e az Egy híján húszat, de arról tudni kell, hogy van olyan 12-15 témakör benne, most pontosan nem tudom mennyi, és mindegyik témához tartozik egy alapfokú, egy középfokú, és egy felsőfokú rész. Egy rész úgy épül fel, hogy a legelején van egy olyan fél, egyharmad oldal szöveg az adott szintnek, illetve témának megfelelően, utána jön a szószedet, alap-illetve középfoknál még viszonylag sok szó van a szószedetben, felsőfoknál már nem annyira sok, de azért olyan 30, 40, 50, 60 azért van, témától függően. A szószedet után aztán jön egy ilyen kérdéses rész, a, a felsőfoknál olyan 4-5 kérdés van, de ezek ilyen elgondolkodtató, kifejtendő kérdések, pl. családnál olyan, hogy mit gondolsz, miért van manapság egyre több válás, meg ilyesmi. aztán van három szituáció, amit mondjuk egy baráttal el tudsz játszani, aztán van egy nyelvtani rész, van öt feladat mondjuk pl a vorgangs passivhoz,, aztán meg 10 mondat, amit le kell fordítani. Szóval sztem jó könyv, én legalábbis nulladikban abból tanultam, és szerettem. Az más kérdés, hogy pl. a mondatokat, ha egyedül készülsz nem tudod leellenőriztetni, de pl. nyelvtanhoz van megoldás. Azt hiszem, hogy én az angolt olyan 1 éve 2000 Ft-ért vettem, szóval nem vészes az ára, és sztem érdemes megvenni. De ha esetleg nem vennéd meg, akkor a szószedetes részt bescannelem.

2010. júl. 3. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Egy híján húsz nekem is megvan. Egyik kollegina már évek óta Ausztriában dolgozik, azt mondta, az abban lévő szavak egy részére még soha nem volt szüksége, pedig emberekkel foglalkozik, napi 10-12 órában csak beszél. :P


Ő az újságolvasást javasolta, és a rádiót, az igen életszerű, hiszen hús vér osztrák emberek telefonálnak be a műsorokba, és nagyon sok szófordulatot lehet megtanulni, nem beszélve a kiejtésről.


A netes fórumok is igen jók. 1-1 adott témában nagyon sok életszerű, valóban használt és divatos kifejezést lehet megtanulni. ott aztán megtalálni a német nyelvű emberkék intelligens csoportjait és a legalját is.


Külföldi tapasztalat a legjobb, én pl. rájöttem, mennyi mindent lehet egyszerűbben is kifejezni, mennyi szitut lehet egyszerűbben is megoldani, mint ahogy a könyvek tanítják. (nah persze én nem felsőfokra hajtok hanem életben maradásra)

2010. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi, hogy válaszoltál!

Na igen, akkor nem csak én gondolom, hogy a felsőfokú részben a szavak eléggé elvontak, amire nem hiszem, hogy sok szükségem lesz. :D Mi annó az alap-és a középfokú részt vettük át a suliban, mondjuk én azt szerettem ebbőla könyvből.

Ez a fórumozás tök jó ötlet, köszi, valamilyen netes újságot is lehet megnézek, ennek segítségével majd a "hivatalosabb" nyelvvel ismerkedhetek, (ezért gondoltam egyébként valamilyen hírportálra én is)

A rádiós ötletet is köszi, ezt is kipróbálom majd mindenképpen, elég sok elérhető netes rádió van németül.

Hát, jó lenne, ha lenne egyszer lehetőség kimenni német nyelvterületre. A német nyelvű országok közül egyébként Ausztriát szemeltem ki már elég régen, remélem, hogy pl. főiskolai keretek között majd ki tudok menni.

2010. júl. 6. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!