Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám az angol beszéde...

Hogyan tudnám az angol beszédemet fejleszteni önállóan?

Figyelt kérdés

A problémám a beszéd. A szövegértés az elég jól megy, de ha meg kell szólalnom angolul az már nem. Vagy nem tudom, hogy mit mondjak, vagy ha épp tudom, akkor nagyon lassan rakom össze az értelmes mondatot.

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. febr. 12. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Angolul nézz sorozatokat és filmeket angol felirattal. Magadban ugyanúgy olvasd fel a feliratot, mintha csak magyart olvasnál. Olvasol és közben hallod is. Ezzel fejlődni fogsz. Nem azonnal, de sokat fog segíteni. Illetve nekem az segített, hogy régebben játszottam különböző játékokkal. MMORPG stb. Amivel sokan játszanak és folyamatos szóbeli kommunikációt igényel. Ott mindenféle nemzetésigű személlyel beszélgethetsz, nem csak angolokkal, hanem belgákkal, németekkel, spanyolokkal, de mind angolul fognak beszélni. :).
2019. febr. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem is ugyanez a problémám. Ugye más angol anyanyelvűvel kizárt a beszélgetés. Hogy online találjak társat, én attól eléggé tartok, kitudja milyen emberekkel hozna össze a sors. Egy youtube videóban ajánlották, hogy ilyen esetben az is hasznos tud lenni, hogy nézel egy angol nyelvű videót, és ismételgeted amit mond. Elmond 1-2 mondatot, leállítod, és elmondod hangosan, majd folytatod. Lehet baromság, de én most ezt fogom majd kipróbálni.

10 éve nézek angolul filmeket, sorozatokat, nem is keveset. Sajnos ezáltal semennyit sem javult a beszédkészségem, ellenben a hallás utáni értés. Bármit megértek. Felirat nélkül nézek filmeket, angolul olvasok könyveket, előadásokat, podcastokat hallgatok bármilyen bonyolult témában. Mondhatni hogy már közel van a megértésem egy anyanyelvi szinthez, de a beszédkészségem, és az írás egy óvodáséval vetekszik.

2019. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdés önálló tevékenységről szól, erre #1 közösségi tevékenységet javasol, ami természetes, mert a legtöbb ember beszédkészséget egyedül sosem fog fejleszteni.

Budapesten lehet találni anyanyelvűt beszélgetésre, természetesen pénzért, de van, amit meg kell finanszírozni.

2019. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!