Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan célszerű megtanulni a...

Hogyan célszerű megtanulni a kínai karaktereket?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kínaiul tanulni az egyetemen (szabválként), egy kínai tanár tartja angol nyelven. Nekem nagyon tetszik és szeretem, viszont az írás egyelőre nagyon bonyolultnak tűnik. Úgy ahogyan le tudom másolni a tábláról és fel is ismerem, ha látom, de magamtól nem megy az írás. Nem tudom, hogy van-e jelentősége annak, hogy milyen sorrendben húzzuk a vonásokat, de én úgy érzem, hogy sokkal egyszerűbb lenne és jobban meg tudnám jegyezni, ha tudnám, hogy mi mi után jön és mihez kapcsolódik. Próbáltam figyelni a tanárt és megjegyezni, de a bonyolultabbaknál nem tudtam követni, ő pedig nem mondott ezzel kapcsolatban semmit (csak felírja és másoljuk le). Kaptunk egy könyvet is, de abban sem találtam ehhez segítséget.
2019. febr. 14. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én is szabválként csináltam egyetemen, nálunk elmondta a tanár ezeket mind, de amúgy te is simán utána tudsz nézni az interneten. Nagyon fontos a stroke order, illetve kb. 220 radicalból az összes karakter felépíthető. Ezeknek egy nagy része alapból is szó, szóval érdemes azokat megtanulni az elején (田,女,力,子,口,木,火,stb.), ésha ezek megvannak, akkor látni fogod, hogy melyik hol van a bonyolultabb karakterben. Ajánlom a kínais videókat YTon, a nyelvkönyveket, illetve az ilyen témájú fórumokat, mint pl. r/learnchinese/.
2019. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!