Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2020-tól jár többletpont a...

2020-tól jár többletpont a felsőfokú nyelvvizsgára? Vagy ugyanannyit ér mint egy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem ( vagyis gondolom még nagyon sok diák kérdése rajtam kívül), hogy akkor most hogy van ez a nyelvvizsgás dolog? Az addig oké, hogy elvárják (pontosabban kötelezővé tették) a középfokú nyelvvizsga megszerzését, mert enélkül nem tanulhatsz tovább. Ez alap, erre ugye nem jár többletpont. Viszont, ha én felsőfokú angol nyelvvizsgát szeretnék tenni, arra sem kapok többletpontot, mert az is ugyanannyit ér, mint egy középfokú? Azt tudom, hogy ha egy második idegennyelvből is teszek középfokú nyelvvizsgát,akkor arra jár. Keresgéltem az edulineon is, de ott se tudták megválaszolni a kérdést...

2019. febr. 19. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen, járni fog plusz pont a felsőfokú nyelvvizsgáért, nyilván a MAGASABB szintű tudásért plusz pont fog járni, már miért ne járna?
2019. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az jó, ha jár, mert egyelőre ezt sehol nem erősítették meg, és én is szeretném tudni, hogy csináljak-e felsőfokú angolt.(már van középfokúm)
2019. febr. 19. 19:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Eddig járt a pluszpont a felsőfokért, tehát nincs okod azt gondolni, hogy ezek után nem fog járni, mivel ilyet sehol nem jelentettek be. Ugyanis nem a felsőfokú nyelvvizsgát tették kötelezővé, hanem a középfokút.
2019. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szivárványpóni^^ válasza:
9%

Szia!

Nem fog jarni.

A kovetelmenyben az all, hogy : LEGALABB B2-es nyelvvizsga. Tehat ha neked van egy C1-es nyelvvizsgad angolbol, az magaba foglalja a “legalabb B2-es nyelvvizsgat”.

Ha ezen felul teszel egy felso fokut mas nyelvtol, az a felveteli kovetelmenyen felul van, igy azert jar a 40.pont.

Nem tudom hogy gondoltak ezt a rendszert...

2019. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú, de azért köszi. Németből nem fogok nyelvvizsgázni az tuti...
2019. febr. 20. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

A négyes totál hülyeséget mond, szövegértelmezés nulla. Remélem te se nagyon akarsz egyetemre jelentkezni enyi ésszel.


Ha 'legalább középfokú' a követelmény, azt ennyit jelent, hogy a KÖZÉPFOKÚ a követelmény, nem a C1, tehát a C1 az már plusz, azért már jár a plusz pont.

2019. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ezt honnan tudjátok, olvastátok valahol, mert én sajna sehol nem találtam róla infót.
2019. febr. 21. 20:12
 8/10 szivárványpóni^^ válasza:
56%

Kedves utolso valaszolo!

A LEGALABB B2-es szint nem azt jelenti, hogy a kovetelmeny csak es kizarolag B2. Ha LEGALABB B2, az magaba foglalja, hogy egy nyelvbol legyen nyelvvizsgad, B2-es, vagy annal magasabb szinten. (azaz C1)

De nezzunk egy egyszerubb peldat. Ha egy alapkovetelmeny azt fogalmazza meg, hogy legyen nalad legalabb 2 toll, de te 3 tollal mesz el valahova, attol fuggetlenul te nem teljesited felul az alapkovetelmenyt, hiszen a 3 toll atfedi a legalabb/minimum 2 toll kovetelmenyt.

Neked kene atolvasnod megegyszer a jogszabalyt.

Mellesleg tanari megerositessel irtam azt amit irtam. (Nem ertem, hogy miert kell ilyen alpari stilusban valaszolni.) Legyen tovabbi szep napod/ested!

2019. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szivárványpóni^^ válasza:
39%
2019. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A tanárod is írtó nagy balf.asz lehet, ha nem tud egy egyyszerű szöveget értelmezni, bár nem meglepő, a tanárok nagy része idióta.
2019. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!