Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo angol felsőfokú nyelvviz...

Origo angol felsőfokú nyelvvizsga vélemények? Mennyire nehéz? Ki mennyit készült rá?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 11. osztályban egyszerre készültem angol felsőfokra és emelt szintre, így kissé összefolyt a kettő. Mivel nem feladattípusokat tanultam, hanem magát a nyelvet, így nem lett kiemelkedően jó, de meglett. Az 50 kérdéses nyelvtani beugró brutális volt, de ez 2016-ban volt, ma már nincs ilyen. A fordításnál hiba volt, hogy nem vittem elég vastag szótárt, így nem tudtam angolra lefordítani az agyhártya és agykéreg szavakat, ez örök emlék marad. Vigyél minél vastagabb oda-vissza szótárt, a legkönnyebb feladat az első, amikor szöveg alapján kell válaszolni, ezt szinte ki is lehet maxolni. A fordításnál azt javaslom, hogy előbb kikeresed az összes idegen (/nem ismert) szót, azokat kiírod a szöveg fölé, és utána már úgy tudsz fordítani, hogy nem a szótárat bújod, hanem tudsz figyelni a szövegösszefüggésekre, a kohézióra. Én így rendre 15/12-14 pontosra fordítottam.

Az origós kérdéseknél fel szokott tűnni egy bérkommentelő is a hülyeségeivel, neki egy betűjét se hidd el; én már 4 teljes nyelvvizsgát csináltam az origónál, tudom, miről beszélek.

2019. márc. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szepen a válaszod! Készülök rá amennyire idom engedi, szeptemberben szeretnek menni, addig bízom benne, hogy ha naponta foglalkozom vele valamennyit, akkor megtudom csinálni a komplexet.
2019. márc. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!