Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudok egy normális...

Miért nem tudok egy normális helyen elhelyezkedni 2 felsőfokú nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
Eddig bárhol dolgoztam, sajnos elkövettem azt a hibát, hogy be akartam bizonyítani a munkáltatónak, hogy mindent meg tudok csinálni, ezért egy idő után mindenhol elkezdtek hülyére venni, kihasználni. Persze alkalmi munkáim vannak, egész jól keresek vele, de ezek vagy becsúsznak, vagy hónapokig nincs semmi. Fix munkában pedig mivel még csak 21 éves vagyok, nem hajlandóak sehol 120 ezer forintnál többet fizetni teljes állásban, én pedig úgy érzem, nem ezért tanultam, güriztem ennyit. Külföldre személyes okok miatt nem szeretnék menni. Nektek esetleg van tippetek, mit próbálhatnék meg? Leginkább tolmácsolni szeretek, de az mint mondtam, időszakos. Próbáltam már az idegenforgalomban dolgozni, de ott siralmasan fizettek.

2016. jan. 12. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindegy, hogy milyen nyelvek ezek, milyen végzettséged van mellé, illetve földrajzilag hol vagy...


Szép a 2 felsőfokú nyelvvizsga, de azért nem az a kategória, amikor versenyeznek a munkáltatók a kegyeidért. Főleg, ha gyakori a nyelvpárosítás (pl. angol-német), érettségin kívül nincs végzettséged, vagy mondjuk egy borsodi faluban próbálkozol.

2016. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vidéki városban élek, de úgy gondolom/tapasztaltam, hogy hiába gyakori az angol-német nyelvpár, sokan elég gyérül tudnak a felsőfokújuk ellenére is, szóval megbecsülhetnék azt, aki tud. Egyetemre járok, sajnos elég szerencsétlenül választottam szakot, magas ponthatár, semmi mögöttes tartalom.
2016. jan. 12. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nincs még diplomád. Szerintem örülj, hogy így is kapsz tolmácsmunkákat, mert ez nagyon ritka már végzettség nélkül.


Ha meglesz a diplomád, biztosan több esélyed lesz egy jobb állásra, de a 120 ezernél sokkal többre ne számíts, főleg vidéken.

2016. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszek már sajnos a diplomában, jó ismerettségekkel rendelkező, de sík hülye ismerőseim a többszörösét keresik egy diplomás bérének érettségivel... Sajnos mindenhová kellenek már az ismerettségek meg a simulékonyság, én meg csak melózni tudok, nyalizni sajnos nem.
2016. jan. 12. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Van barátod? Van hobbid?
2016. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van mindkettő, igen.
2016. jan. 19. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Az jó, ezek segítenek átvészelni a sötétebb időszakokat.


A reményt szerintem ne veszítsd el.

2016. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!