Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 éve tanulok angolul, még...

14 éve tanulok angolul, még sem tudok normálisan beszélni, volt valaki ileyn helyzetben?

Figyelt kérdés

Általános iskola 2. osztály óta tanulok angolul. Volt nagoyn sok rossz tanárom, volt 1-2 jó tanárom. Sok megaláztatást kaptam már másodikosan is, hogy "nekem úgysem fog menni,mert nincs nyelvérzékem". Sajnos a szorongó énemnek alapból nem tett jót ez a kijelentés, aztán bennem maradt 23 éves koromra is.

Mostmár egy ideje nem tanítanak angolul, a diplomához a középfokú szakmai nyelvvizsgát megcsináltam. A munkahelyemen pedig angol a munkanyelv.

De mégsem tudok segítség nélkül megírni egy összetettebb levelet, és megszólalástól egyenesen rettegek, és nem is szoktam beszélni a külföldi kollégákkal.

Minden filmet angolul nézek, értem is őket, olvasok angolul, azt is értem, semmi gondom nincs vele, de valahogy önállóan nem tudok semmit sem csinálni.

Mindegy, hogy gyakorolom, vagy nem gyakorolom nem megy.

De nem akarom elfogadni azt, hogy egész életemben egy rohadt nyelven sem fogok beszélni, egyszerűen nincsilyen.


Van valakinek hasonló sztorija? Vagy sikersztorija, hogy tök rossz volt, aztán felhozta magát, és hogyan?


Előre is köszi,

23/L



2019. márc. 7. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt veszem ki az írásodból, hogy semmi problémád a tudással. Csak olyan rettentő sok gátlás van benned, hogy ez leblokkol
2019. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg vegyél célzottan kiscsoportos beszélgetős órákat. Ott kénytelen leszel beszélni és akkor már más szituációban is jobban otthon érzed majd magad.
2019. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

#2-nél a megoldás.


Ahogy így kiolvasom, mert ezt inkább csak sejteni lehet, egyszerűen nem gyakoroltad annyit a beszédet, amennyi neked lett volna szükséges. Sorozatnézéssel és könyvolvasással meg csak tágítod a szakadékot a passzív és az aktív tudásod között. Két oldalról egyszerre.


A gátlás, hát az kevés emberben nincsen, ugyanakkor alighanem az emberek nagy része nem lélektani klinikai szempontból beteg, hanem csak engedi, hogy amitől irtózik, attól hadd irtózzon.

2019. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
25%
Bedezsóti kedveli ezt
2019. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alti 3. osztalytol kozepsuli vegeig tanultam angolul (vagyis tanitottak). Az eros harmas, gyenge negyes mindig megvolt.

Mikor kimentem Angliaba au-pair-kedni, az alap koszonom/hogy vagy-on tul nem birtam beszelni. De ra voltam kenyszeritve! Az anyuka rendes volt, leirt dolgokat, lassan beszelt, de a gyerekeket nem erdekelte. Ugy nyomtak a szoveget, mintha mindent ertenek. Kb. 3 honap alatt feljavult olyan szintre a beszedkezsegem, hogy mar kezdemenyezni is mertem beszelgetest.


Ha nem gyakorlod, akkor sosem fogod tudni legyozni a gatlasaidat. Keress valakit/valami helyet, ahol a beszedet tudod gyakorolni. Ha megy a beszed, akkor az iras is sokkal konnyebb lesz.

2019. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem akarom elfogadni azt, hogy egész életemben egy rohadt nyelven sem fogok beszélni"

De hiszen beszéled! A szorongó énedhez képest nagyon is jól, ha szakmai középfokod van, angol munkanyelvű környezetben is megállod a helyed, meg filmeket nézel és olvasol is angolul. Hányan milyen boldogok lennének, ha ilyen szintre eljutnának!

Nem látod reálisan a helyzetedet, az a bajod. És ha azt várod magadtól, hogy olyan könnyedén kommunikálhass angolul, mint magyarul, akkor soha nem is leszel elégedett magaddal, sose fogsz tudni örülni annak a sokmindennek, amit már elértél az angolban.

El tudom képzelni, hogy mindenféle másban is ilyen maximalista vagy - ami elég egészségtelen hozzáállás nem csak a nyelvtanuláshoz, hanem az egész élethez.

2019. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!