Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fordításhoz az angol mellé...

Fordításhoz az angol mellé melyik nyelv lehet még hasznos?

Figyelt kérdés
Fordítói diplomám van. Az angol mellé melyik nyelvet lenne még érdemes megtanulni, hogy később esetleg azon is fordíthassak?
2019. márc. 12. 16:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A különlegesebb nyelvek, pl. kínai, japán stb. nem jöhet szóba. Német, olasz, spanyol érdekelne főleg, de más ötletet is szívesen fogadok.
2019. márc. 12. 16:08
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

A másik legelterjedtebb nyelv szerintem a spanyol.

Angol a világnyelv ami szinte egész világon jelen van.

Utana jön a spanyol mivel Spanyolországon kívűl szinte az egész délamerika a spanyolt használja

2019. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Hát kilőtted a kínait és a japánt pedig azok eléggé keresettek. Esetleg még az oroszt tudnám javasolni ami hasznos lehet.
2019. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg kisebb nyelvet érdemes mellé tanulni, tehát ezek közül leginkább az olaszt mondanám.
2019. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Inkább csinálj valami olyan képzést, amivel közvetlenül kapsz is munkát, mert fordítani nem nagyon fogsz főállásban, az tuti.
2019. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"mert fordítani nem nagyon fogsz főállásban, az tuti"


Na, a napi megmondóember 😂 mégis honnan tudod, hogy mit hogyan fogok én csinálni? Egyébként meg, a kérdés szerintem könnyen értelmezhető, nem pályaválasztási tanácsot kértem ;)

2019. márc. 12. 19:45
 7/15 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm! :)
2019. márc. 12. 19:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad, hogy angolul tudsz csak, ez már önmagában kilő téged mint potenciális fordítót. Gondolom, ezért is akarsz még egy nyelvet, ami rendben is van, de akkor sem valószínű, hogy szükség lenne rád fordítóként. ikszdé.
2019. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel szinte bármelyik szakmára rá lehetne fogni, hogy adott ember nem fog tudni benne elhelyezkedni, mert már túl sokan csinálják. Nyilván neked valami borzasztóan különleges szakmád van, és mindig szükség lesz rád, ellentétben velem.ikszdé. Kár, hogy feketén-fehéren látod a világot;)
2019. márc. 12. 20:38
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
A kínai turisták ellepik egész Európát, emiatt én úgy gondolom, hogy igenis lenne értelme! Ráadásul azt mondják róla, hogy pofon egyszerű a nyelvtana, egyedül a kínai írásjelek megtanulásában van nehézség.
2019. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!