Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a török...

Mi a véleményetek a török nyelvről?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a nyelvtana, 2 év alatt középfokra meglehet tanulni?

#nyelvtanulás #török #asuman #passdd
2019. márc. 12. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Ha tanulsz hozzá anyagot ami elvisz középfokig és nagyon szorgalmas vagy akkor biztosan lehetséges, márha tényleg érdekes és tényleg sok időt szánsz rá. De szerintem nehéz lesz anyagot találni hozzá.
2019. márc. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
En nagyon szerettem tanulni, szeretem beszelni is, mert alapjaban veve egy nagyon "elozekeny" (ha lehet ilyet mondani egy nyelvrol) es olyan udvariassagi formakat hasznalo nyelv, aminek a nezopontjai teljesen ismeretlenek a magyar nyelv szamara. Viszont magyar tankonyv, magyar anyagok kb. nem letezoek hozza semmilyen szinten, az angol anyagok helyesseg meg erosen megkerdojelezheto sok esetben. Magantanar keves van, es 5-6 ezer forintos oradij a minimum erte (tanfolyamok vannak, de ott legtobbszor olyan törökök tanitanak, akik nem nyelvtanarok, igy sajnos nem mindig a legeffektivebbek). Szoval nem igazan a nehezseg a gond, hanem az "elerhetetlenseg" es a keves forras. A nyelv, nyelvtan maga olyan, hogy rosszul beszelni nagyon konnyu, normalisan mar nagyon nehez, mert az ilyen "zsebemben kicsi alma van - cebimde küçük elma var" c. torteneten kivul a nyelv felepitese nagyon eltero, es sokkal tobb igeidot hasznal mint a magyar, illetve mas nezopontbol kozeliti meg a torteneseket, es ahhoz merten hasznal mas-mas igei szemleletmodokat (pl. lattam-e a torteneset, meglepett-e engem, gunyolodok-e, mennyire tortent regen, meseltek-e nekem stb.).
2019. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
ha van anyagod, motivált vagy, akkor simán
2019. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
2 év alatt bármilyen nyelvet meg lehet tanulni, ha van motiváció
2019. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!