Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit érdemes tudni a török...

Mit érdemes tudni a török nyelvről, nyelvtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Eddig franciát és angolt tanultam, de nyilván azokra nemigen hasonlít. Mennyire nehéz? Vagy csak más?

2015. nov. 27. 05:19
 1/5 A PÁSZTOR ***** válasza:
0%
Kicsi szókincs, egyszerű nyelvtan, de nem európai nyelv, az esetleg megnehezíti.
2015. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

minimalis nyelvérzékkel hamar meg lehet alapvető szinten tanulni. A fentiekte valöbsn nrm hasonlít, de ugyanúgy aglutináló nyelv mint a magyar. A kiejtés is könnyű. Én a férjem mellett 3 év alatt simán megtanultam közepfokon, hogy 2hónapig jártam kurzusra, a többi ràmragadt:)

miért törökül akarsz megtanulni?

2015. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tarkan dalait hallgattam, és valahogy megtetszett a nyelv. Gondoltam miért ne? Valaki pl. azt mondta, hogy vicces, mert tele van ü-vel, de nekem ez még tetszik is. Más meg arról érdeklődött, hogy az aktuális politikai helyzetben, vagy akár a közös múltra való tekintettel, mégis hogyan kézeltem ezt? Mire megmondtam, hogy a mellverő nacionalista ne lökje nekem a hazaárulásról a rizsát, mikor a fél családja angliában, és egyéb nyugati országokban él. Ez csak egy nyelv. Nem tanulhatom csak úgy, mert tetszik?
2015. nov. 30. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig a nacionalistának pont inkább örülnie kellene, egyrészt nyilván akkor hisz a turanizmusban, ami lényegében a törökökre épül, másrészt meg tapasztalatom szerint a törökök pl. Trianon kérdésében legalább annyira revizionisták, mint a lengyelek.


Sajnos magáról a nyelvtanulásról nincsen tapasztalatom, de annyit hozzátennék, hogy érdemes tanulni, mert akkor a többi nyelvet is megérted. Az azerit simán(az szinte csak egy dialektus), de a távolabbiak közül ott van pl. az ujgur, vagy talán a mongol. Ezeket nem fogod persze úgy megérteni, de ahogy pl. angol nyelvtudással a leírt olaszt is kicsit megérted, ugyanúgy működik ez is.

2015. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Nekem elég nehezen ment a nyelvtan, főleg a főnevek ragozása (birtokos eset, részeshatárózó eset, stb.)

De a szavakat tényleg nem nehéz megtanulni

2016. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!