Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hónap alatt német B2 nyelvvi...

3 hónap alatt német B2 nyelvvizsga lehetséges?

Figyelt kérdés
Gimiben 4 évig tanultam németet, a tanár szerint olyan B1-B2 szintre eljutottunk a végére. Ötös voltam belőle, de úgy érzem már semmire nem emlékszem, így nem tudom mennyi idő előhozni azt a tudást és felhozni egy nyelvvizsga szintre. Most vagyok elsőéves egyetemista és csak nyáron tudnám esetleg megcsinálni, nehéz szakra járok ezért ősszel nem aktuális a nyelvtanulás intenzíven.

2019. márc. 13. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán úgy menne, hogyha kimennél 3 hónapra valamelyik német anyanyelvű országban és ténylegesen használnád a nyelvet.
2019. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha egyszer már elértél idáig, akkor lehetséges :) simán , ha motivált vagy akkor meg mindenképp :))

(nyelvtanár)

2019. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!:)
2019. márc. 13. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges. Az ismétlés mindennek a kulcsa. Nem kell, hogy egy nap 5-6 órát ülj felette.. Sokkal többet ér, ha - csak fél órára is - de minden nap előveszed. Nekem mindennapi rutinom részévé vált a szavak tanulása (10-15 perc/nap), ezzel minden nap egy kicsit rááll az agyam, és amikor több időm adódig (pl. hétvégén) akkor szinte frissen indulok neki a tanulásnak, hiszen egész héten már valamennyit foglalkoztam vele.

Tudom ajánlani a Memrise szótanuló alkalmazást.

2019. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!