Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsga miatt...

Német nyelvvizsga miatt lemaradok a nagymamám temetéséről?

Figyelt kérdés
Nem tudtam megtalálni a megfelelő kategóriát. Arról van szó, hogy már több, mint fél éve készít minket a tanárnő a vizsgára, és már hónapokkal ezelőtt bejelentették a dátumot. Kiderült, hogy az autó vizsgámat is el kell halasztani, mert ütközik a két vizsga. Persze először az autó fontosabb volt nekem, de az osztályfőnök lebeszélt, hogy autó vizsgázni bármikor birok, de ingyenes nyelvvizsgára soha nem lesz lehetőségem, + a némettanárnő is mérges lesz rám évvégéig. Itt jön a teljes bonyodalom, hogy ma meghalt a nagymamám, és holnap 1-kor van a temetés, a vizsga pedig reggel 9-től 13.40-ig tart. Több részes, és szünetek is vannak köztük. Lehetetlen, hogy odaérjek, ugyanis kell még plusz 1 óra, hogy onnét hazaérjek.. Mit tegyek? Persze másoknak könnyű mondani, hogy hát ne menjek akkor vizsgázni, de ma pl. egyik diák szólt, hogy más okból nem bir holnap eljönni, a tanárnő pedig elkezdett vele ordibálni, megalázta őt az egész osztály előtt, és azt mondta, hogy akármi is történjen, muszáj neki megjelenni. Nem tudom, hogy megengedhetem-e magamnak, hogy a nagymamám temetik, miközben én az iskola padban ülök...
2019. márc. 13. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a tanárnő is megérti, hogy ez mennyivel fontosabb. Nem tudom,milyen kapcsolatod volt a nagymamáddal,de én kérdés nélkül lemondanám a nyelvvizsgát. (Arról nem beszélve,hogy az első sikeres nyelvvizsga árát visszatérítik,tehát ezután is “ingyenes” lesz).
2019. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Azt gondolom, hogy a nagymamád temetése kell, hogy az elsődleges legyen. Ez egy olyan dolog, ami össze sem mérhető semmilyen vizsgával. Ha a tanárod nem érti meg, az Ő baja, és magát minősíti.

Fogadd őszinte részvétem!

2019. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez iskolán keresztül szervezett nyelvvizsga, ingyenes nekem teljesen, és az a gond, hogy így tényleg csak egyszer van lehetőségem.. Nagyon szégyellem magam, még a testvérem is hazajön Bécsből erre az 1 napra.
2019. márc. 13. 19:46
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
23%

Hol lehet egy nap alatt eltemetni valakit? A kérdésed több sebből is vérzik. A nyelvvizsgadíj miatt izgulsz, ami akkor is ingyenes lenne, ha bárhol csinálnád (amúgy milyen nyelvvizsga az, ami majd 5 órán át tart?), de a forgalmi vizsgát "lemondtad", pedig buktad a vizsgadíjat. Nincs az a hivatal, amelyik a egy nap alatt kiadja a halotti anyakönyvi kivonatot, anélkül pedig nem lehet temetni.

Legközelebb tájékozódj, mielőtt egy ilyen összetett kérdést kiírsz.

2019. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez egész más eset, mint az osztálytársadé.

1. Teljesen természetes, hogy a nagymamád temetésén, a családod mellett van most a helyed.

2. Az sem várható el, hogy koncentrálj ebben a helyzetben.

Azért a tanárnak mindenképp illik szólni, ha már ennyit foglalkozott veletek.

2019. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Senki halálával, főleg a nagymamám halálával nem viccelődnék. Kis városkában élek, nem kell 5 napot várni az ilyesmire, max 2. Nincs vizsgadíj a nyelvvizsgára, amint mondtam, iskolán keresztül folyik ez az egész, és B1-es szint. Az autó vizsgát pedig szintén nem most fizettem be, hanem még fél évnek ezelőtt teljesen, ezért megengedik, hogy ha tényleg nem felel meg, akkor keressek más időpontot. Nem értem kedves 4-es,hogy végül mire akartál kilyukadni.

Igen, nagyon bánná a lelki ismeretem, hogy ha nem mennék el.

2019. márc. 13. 20:07
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
1 nap alatt a temetés sehol sem megoldható, mert rengeteg a papírmunka. Tudom, sajnos most csináltam végig 1 hónapja. Sürgősségivel is majdnem 3 nap volt.Ez így nagyon sántít.
2019. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Andizsuzsi, peldaul a zsidohitben, igenis meg kell lenni a temetesnek 24 oran belul es meg is van 3X penzert.


Az eddigi hozzaszolasaid alapjan Azt hittem intelligensebb vagy a mostani tamado valaszodnal.

2019. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A temetést nem lehetne pár órával később kezdeni, mondjuk 3-tól?

Ki az, aki eldöntötte az 1 órát ? Vele kéne beszélni, hogy kezdődjön 2 órával később.

2019. márc. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A B1-es nyelvvizsga egyébként sem jelent semmit az életben, egyetemi felvételihez is kevés lesz jövőre. Egyértelmű, hogy ne a nyelvvizsgát válaszd.
2019. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!