Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsga miatt...

Német nyelvvizsga miatt lemaradok a nagymamám temetéséről?

Figyelt kérdés
Nem tudtam megtalálni a megfelelő kategóriát. Arról van szó, hogy már több, mint fél éve készít minket a tanárnő a vizsgára, és már hónapokkal ezelőtt bejelentették a dátumot. Kiderült, hogy az autó vizsgámat is el kell halasztani, mert ütközik a két vizsga. Persze először az autó fontosabb volt nekem, de az osztályfőnök lebeszélt, hogy autó vizsgázni bármikor birok, de ingyenes nyelvvizsgára soha nem lesz lehetőségem, + a némettanárnő is mérges lesz rám évvégéig. Itt jön a teljes bonyodalom, hogy ma meghalt a nagymamám, és holnap 1-kor van a temetés, a vizsga pedig reggel 9-től 13.40-ig tart. Több részes, és szünetek is vannak köztük. Lehetetlen, hogy odaérjek, ugyanis kell még plusz 1 óra, hogy onnét hazaérjek.. Mit tegyek? Persze másoknak könnyű mondani, hogy hát ne menjek akkor vizsgázni, de ma pl. egyik diák szólt, hogy más okból nem bir holnap eljönni, a tanárnő pedig elkezdett vele ordibálni, megalázta őt az egész osztály előtt, és azt mondta, hogy akármi is történjen, muszáj neki megjelenni. Nem tudom, hogy megengedhetem-e magamnak, hogy a nagymamám temetik, miközben én az iskola padban ülök...
2019. márc. 13. 19:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A B1-es nyelvvizsga a világ egyik legértelmetlenebb dolga, semmit se ér és sehol se számít. Elhiheted, hogy a tanárod se problémázna a temetés miatt, teljesen más szint a kettő.
2019. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

"peldaul a zsidohitben"


Ha a kérdező gyakorló zsidó lenne (vagy a családja), akkor fel sem merült volna a kérdés, hogy hova menjen.


Amúgy nem voltam támadó, legalábbis nem volt célom, de továbbra is fenntartom, hogy a kérdés kitalált.

Az az iskola, amelyik akkreditált nyelvvizsgát szervez, a tanév rendjében rögzíti azt, így annak időpontja már tanév elején ismert. (kérdező is utalt rá, hogy hónapok óta tudta) Ebből következik, hogy normális esetben az ember nem kér arra az időpontra vizsgaidőpontot forgalmi vizsgán, amikor nyelvvizsgázni akar. Legalábbis egy legalább 17 évestől ez elvárható lenne.

2019. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!