Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az ECL...

Mi a véleményetek az ECL német középszintű (B2) írásbeli nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

Milyennek találtátok? Könnyű, nehéz? Más nyelvvizsgához pl Telchez mérve mit tapasztaltatok?

Én 2 hét mulva vizsgázok leveleket írok illetve gyakorlo szövegértéseket csinálok. Ezenkivül a nyelvtanokat nézem át és szavakat tanulok de őszintén szolva nagyon félek tőle. Első nyelvvizsgám telc komplex volt félig sikeres. 2. Telc csak írásbeli, sikertelen. Így ECLre megyek de nem tudom milyen.



2019. márc. 26. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Telccel nincs tapasztalatom, de ECL német B2 vizsgám van.

Szerintem nem annyira nehéz, bár az talán hátránya, hogy részenként csak 2-2feladat van...Ha az egyiket nem érted, bukod a pontok felét.

Azt tanácsolom, csinálj komplett gyakorlósorokat, ne csak az írásbelire készülj. Nézd az időt is, aztán ha végeztél, megoldókulccsal javítsd.

Arra érdemes rákészülni, hogy szóbelin egy másik vizsgázóval fogsz beszélgetni, ez lehet hogy megnehezíti a helyzetet, ha a másik gyengébb nálad.

2019. márc. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem a szóbelim megvan telcből megszereztem és ECLből így csak írásbeli kell :) e-mailben kérdeztem meg jelentkezéskor hogy érvényes e így a kettő, és azt irták vissza hogy érvényes
2019. márc. 27. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!