Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy az amerikai...

Miért van az, hogy az amerikaiak mindig azt mondják, hogy milyen jó az angolom, míg a britek mindig értetlenkednek és a language barriert emlegetik egymást közt fölényesen mintha nem lennék ott és nem hallanám, hogy rólam beszélnek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 3. 14:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
nem tudom, mit akar a kérdező kihozni, de ha nem tudja magát megértetni a britekkel rendszeresen, akkor nem tud normálisan angolul valószínűleg, és szerencséje volt az amcsikkal
2019. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg az amerikai angolt beszéled jól. Vagy nem is beszélsz jól angolul, csak udvariaskodtak az amerikaiak.
2019. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1


Vagy tudok normálisan és nem volt szerencsém a britekkel?


A britek elég szőrszálhasogatóak tudnak lenni. Kérdés mennyire ismered őket.


Meg azért van kis különbség a két angol között és hát nem angol filmeken nőttem fel. Harry pottert leszámítva.


Az akcentusukat viszont beismerem képtelen vagyok utánozni.


De nem biztos, hogy én vagyok a hülye amiért nem értenek meg egy más akcentussal beszélő embert.

2019. ápr. 3. 14:59
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Egyetlen egy magyar mondatot írtál ide, amibe beleraktál egy angol szót, magyar nyelvtani szabályok szerinti ragozással. Értelmetlen körmondat az egész, aminek se eleje, se vége, se értelme.


Ha így tudsz angolul, mint magyarul-akkor ez nagyon gyenge és gyalázatos tudásszint.


Az amerikaiakat valószínűleg nem érdekli a mondanivalód és udvariasak, a briteket sem érdekli, csak ők nem tudják szó nélkül hagyni a gyatra nyelvtudásodat.

2019. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

(Tény,hogy kicsit hosszú lett. De én speciel értettem ezt a körmondatot)


Abból amit leírtál, a brit tapasztalatoknál egyszerűen bunkók voltak veled. Talán csak nem akarták érteni a mondandód. Ilyen saját anyanyelven is előfordul. Lásd. gyakorikerdesek.hu :P

2019. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
# 2: A kérdező pontosan ezt akarta hallani, de attól még úgy baromság, ahogy van, az amerika és brit angol teljesen érthető egymás számára, a kérdező valószínűleg egyiket se beszéli normálisan.
2019. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

4


Megértetted a mondandóm?


Gondolom nem írtál volna választ ha nem értenéd és további felvilágosításokat kérnél.


De neked más motivációid vannak úgy tűnik.

2019. ápr. 3. 16:19
 8/25 A kérdező kommentje:

6


Igen ez valószínűleg igaz akárcsak az, hogy neked nincs életed.

2019. ápr. 3. 16:23
 9/25 A kérdező kommentje:

5


Igen, veszélyesek ezek a fajta emberek, ha túl komolyan veszedőket még felmegy a vérnyomásod. Egyszerűen vissza kell szívatni, attól megnyugszanak és tovább állnak/vagy épp másra szállnak rá.

2019. ápr. 3. 16:27
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Értelmetlenül beszélsz angolul.


A britek megértik az amerikai akcentust. Meg az összes anyanyelvi beszélőt.


Általában minden nép megszokta dícsérni azokat a külföldieket akik a nyelvüket beszélik, ez nem sokat jelent, kedveskedni akarnak.

2019. ápr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!