Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van olyan étel/édesség amit...

Van olyan étel/édesség amit Ti szerettek, de mások viszont értetlenkednek hogy hogyan tvdjátok ti ezt megenni?

Figyelt kérdés
Pl: vanília fagyi sült krumplival és társai :D
2013. aug. 17. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a gombát pl. nagyon szeretem, és az egész családom csak fújol rá :)

A palacsintát sajttal eszem (sajt bele, félbehajt, megolvasztom a mikróban), eleinte néztek rá de mára ők is rászoktak :))

Az alga olyan még, amit én szeretek, pl. ázsiai ételekben, miso levesben, mindenki más szerint undorító, valamint a penészes sajtokat is nagyon szeretem, a legtöbb ismerősöm csak forgatja rá a szemét meg befogja az orrát, hogy ez büdös.

A spárgát is sok ismerősöm nem eszi meg, merthogy büdöset vizel tőle az ember:)


Én amit világ életemben nem értettem hogy lehet megenni az:

- a gumicukor, undorító, nyálkás, rágós, ehetetlen, műízű

- zselé...

- kocsonya...

- bőrös húsok

- káposzta, mert undorító a szaga mikor fő (aztán egyszer megkóstoltam főve, nagyon finom, de a szagát továbbra sem bírom, szóval magamnak nem készítek).

2013. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem a sült krumplipüré (krumplipürét belesimítani egy jénai tálba, kanállal mélyedéseket vájni bele, mindegyik mélyedésbe egy tojást beleütni, megsózni, csipet vajat rádobni és így betolni a sütőbe, amíg a tojás megszilárdul és a püré piroskás lesz) de mindenki csak a száját húzza rá. És őszintén szólva én imádom a régi, menzás finomfőzeléket (figyelem, nem a finom főzeléket!) :D
2013. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2., ezt a sült krumplipürét kipróbálom! :D
2013. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak rá írni semmit, élő embernek pedig nem mondom, de tuti kiütné sokaknál a biztosítékot: a kedvenc ketogén desszertem. A ketogén diéta egy nap alatt kikészít, de ezt az ételt szeretem. Fele zsír (kókuszzsír, de valami jóféle vaj finomabb s persze lightosabb is), fele valami finom olajos mag (dió, mogyoró, az csak úgy 50-60% zsír), leginkább egy picike gyümölccsel jó, ha komolyan vesszük, hogy ez egy ketogén desszert, akkor pár szem málna teljesen jó, amúgy finom banánnal, de ehető kenyérrel is.

Ez az úti/nyaraló ételkészletem legkevésbé romló eleme, a magkenyereim úgy 3 napig elvannak, aztán annyi. Ez, ha nincs belekeverve a gyümölcs, sokáig eláll, legalábbis ha nem vaj, hanem ghí van benne, a kókuszzsírral nincs baj. Sokat segít, ha az embernek tömény kalória kell és nem tud venni a fogára és étrendjébe valót... De a diós vaj verziót itthon is képes vagyok enni, mert finom. Nem sok fogyókúrásabb ételem van, azt kell mondjam, engem remekül laktat.


A párom azt nem érti, hogy hogyan vagyok képes sok főzelékbe és levesbe ecetet rakni. Én azt nem értem, ő hogyan tudja megenni anélkül :D Sokat hülyülünk ezen. A mustárt már ő is szereti, de én eszem többet. Fantasztikus dolog, éhesen képes vagyok nem apró mennyiségben magában enni... Anyám mindig azt mondta, savhiányom van, azért csinálom ezt. Lehet. A citromot viszont nem bírom magában, egy cseppet sem.

2013. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A sütés nélküli, kekszes, babapiskótás sütik, amiknek a krémjébe cukros tejföl kell. (Pl. tejfölös-kekszes süti, banános piskóta, stb.).


Az egész családban egyedül én szeretem, sőt mondhatni, egyedül én eszem meg, a többiek max. fanyalogva belekóstolnak, aztán egy-két falat után otthagyják, de többnyire rá se tudnak nézni.


Komolyan nem értem őket, mivel a porcukros tejföl annyira, de annyira finom tud lenni, akár magában is, megpuhult keksszel/babapiskótával és némi gyümölccsel pedig maga a mennyország. Legalábbis számomra. :)

2013. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindenféle belsőséget nagyon imádok (kivéve az agyat, azt nem eszem meg), kár hogy ritkán van itthon, mert a zúzát apám meg tesóm utálja, a pacalt pedig anyám és tesóm.


A másik, amit a tesómtól vettem át, hogy megeszem a fonott kalácsot sonkával, sajtkrémmel, kolbásszal, szalámival sőt még hagymával is.


És még a tócsni kompóttal. Apámék így ették mikor gyerek volt, szóval mi is átvettük.

2013. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lecsót nagyon szeretem grízes tésztával és kovászos uborkával.
2013. szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Párom ezeket nem tudja elképzelni hogy tudom megenni : gomba , húslevesben láb szopogatása , máj
2013. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kalács sonkával! Hagyományból "kaptam", tiszteletből elkezdtem enni... de tényleg finom. Pediig hús! D8


Amúgy én zöldségbolond vagyok, szóval most kezdjem sorolni, hogy imádom a gombát, sóskát, spenótot... igazából minden gyümit és zöldséget szeretek.

Egy kivétel: fehérrépa. A Holdra is fel tudnának vele kergetni!


Meg a húsokat nem szeretem, de minden mást igen. Májat mondjuk szeretem :))))Sokan meg azt nem.

A citromot is harapom. Megeszem nasinak a narancshéjat. Pitypanglevelet és ilyesmiket salinak. Nem halnék meg a természetben... xD

2013. okt. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!