Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt meg lehet tanulni...

Fél év alatt meg lehet tanulni B2 szintre németül zéróról?

Figyelt kérdés

Heti 30 órás csoportos tanfolyam.

Tehát összesen 780 óra.


2019. ápr. 5. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ezer százalék hogy nem. Bocsi!
2019. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor mit lehet elérni?
2019. ápr. 5. 09:39
 3/8 A kérdező kommentje:

Az FSI felmérése szerint azok, akik tudnak angolul, azoknak 750 óra megtanulni németül "semi-proficient" szintre, ami szerintem B2 szintnek felel meg, de lehet tévedek.

Elsősorban azokat kérdezem, akiknek volt már tapasztalata ilyen intenzíven, rövid idő alatt tanulni, hogy ez igaz-e. :)

2019. ápr. 5. 09:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Fél éven át szünet nélkül tartó heti 30 órás tanfolyam nincs! Már eleve heti 30 órás is csak alig. A tanfolyami csoportok lemorzsolódás miatt megszűnnek. 780 óra alatt amúgy meg lehetne tanulni.
2019. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De van. Munkaügyi központ szervezi munkanélkülieknek. Bár a képzés színvonaláról nincs információm.
2019. ápr. 5. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez valami anyagi kötelezettséggel jár? Akár részleges díjfizetés, akár abbahagyás miatti kártérítés? Ha ingyenes lenne, az hihetetlen ajándék lenne az államtól, kb 780 ezer forint. Valószínűtlen. Ha fizetni kell érte, és azt nem egybe kérik előre, le fognak morzsolódni, és egy ponton túl abbamarad. Ekkora intenzitást ilyen időtartamban csak az extrém elszántak vállalnak. És valóban kérdéses a képzés színvonala, mert mindenféle, alapjában véve nem túlképzett ember beiratkozhat, ami lassú, döcögő haladást eredményez. Már az sem túl szép kilátás, ha valaki arra gondol, hogy fél évig biztosan nem lesz munkája. Ha meg mégis lesz, akkor azért száll ki.
2019. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Heti 5 nap intenzív nyelvtanfolyam, havi 100 óra hat (6!)hónapig és megvan a középfokú. Erre nyelvsulik garanciát is vállalnak, ha jól sikerül a záró teszted, és nem szoktak panaszkodni a diákok. Akik ezt választják, azok tanulni mennek oda. Szerintem lehetséges. Viszont tény ha ilyen munkaügyis, akkor valszeg 6 hónap alatt sokan lefognak morzsolódni vagy le maradnak mert épp nincs kedvük bemenni, így a csoport nem lesz egyforma szinten.
2019. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy EU-s támogatás állja ennek a költségeit, nem az állam. 25 éven aluliaknak szól elsődlegesen. Én dolgozni terveztem, de úgy érzem, hülye lennék nem kihasználni ezt a lehetőséget, főleg, hogy amíg tanulok, addig jár egy kis pénz, hogy eltartsd magadat. Az szerintem már állami pénz, de az bruttó 90ezer forint/hó.
2019. ápr. 5. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!