Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokat számít a munkaerőpiacon...

Sokat számít a munkaerőpiacon két felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Életképes diplomával, persze a nyelvvizsga tudást is takar, mondjuk felsőfoknál sejthető. :)

Köszi a válaszokat!


2019. ápr. 5. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Van, ahol igen, máshol nem. Kérdés, mi az a titokzatos "életképes" diploma. Egy falusi állatorvosnál nincs nagy jelentősége, hogy milyen idegen nyelveket beszél, és mennyire választékosan. Egy projektmenedzser esetében viszont kifejezett elvárás, hogy tudjon legalább egy idegen nyelven folyékonyan kommunikálni.
2019. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon? Biztos van ahol számít, de jelen pillanatban én azt látom, hogy még a legnagyobb, legjobban fizető cégek is olcsó munkaerőt keresnek. Van cég ahol nincs mérnök. Szakmunkás karbantartókkal dolgoztatnak. Valahol igazuk van míg ők is elegendőek miért fizetnének mérnököt. De akkor is fura.

Csóró cégek meg ukránokat hozatnak. Mondjuk ha egyik nyelv ukrán...

Piacképes diplomával két nyelvvel Magyarországon, szerintem nem egyszerű.

2019. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Jópont a CV-ben. Érdemes szerezni szerintem. Két felsőfok az már elit klub.
2019. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még nem tudom hova vesznek fel, de közgazdász/jogi diploma van tervben. A vizsgáim egyébként angolból és németből vannak.

Köszi az eddigi válaszokat.

2019. ápr. 5. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sok helyen előny. Bár néhány helyen szinte már elvárás a két felsőfok...
2019. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. ápr. 14. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakma függő. Ilyen szak mellett egyértelműen igen
2019. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!