Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség, elfelejtetem a régi...

Segítség, elfelejtetem a régi szavakat! Stratégia váltásban tippek?

Figyelt kérdés

Úgy tanulom a szavakat, hogy próbálom kötni vmihez, asszociálok mindenre hogy jobban megmaradjon, tehát nem magolom őket!

Viszont amiket pl január-februarban tanultam, alig emlékszem valamire is.


Olvasok, hallgatok, írok, de ami nem jön elő sehol, semelyik szövegkörnyezetben, az persze, hogy kikopik, elfelejtődik.

Nagyon gáz, hogy az eddig soha sem használt szó/szavak váratlanul mégis előfordulnak valahol és nem értem. Tudom hogy ismerős a kifejezés, de nem tudom leforditani.

Segítsetek, 1 hónap múlva vizsga, és félek hogy a régi szavakon fogok elúszni.


Tehát most, hogy "megtanultam" vagy 2000 szót, elkezdtem bonyolultabb kifejezéseket is tanulni, tehát most abban a helyzetben vagyok, hogy "politizálni tudnék, de a mekiben egy hambit nem bírnék kikérni idegen nyelven" ismerős valakinek a helyzet? :D mit tanácsoltok?


2019. ápr. 7. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt

Én arra jöttem rá, hogy ha nem minden nap gyakorlom az angolt akkor sokkal könnyebben megy. Mindig egy nap kimaradással próbálom improvizálni magam.

Hétvégente angol zenéket próbálok leforditani esetleg valamilyen angol sorozatot szoktam nézni, először magyar felirattal majd angol felirattal a végén meg megnézem ugyanazt a sorozatot felirat nélkül. És persze ha valamit nem tudok akkor ki irom a kifejezést, és nem csak ki irom hanem utána nézek milyen mondatba használják és akkor utána én is megpróbálom különféle helyzetbe használni azt, ezt pedig leirom egy külön füzetbe.

2019. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!