Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulási nehézség?...

Nyelvtanulási nehézség? Betegség, ha igen mi a neve?

Figyelt kérdés
A diák megtanulja a szavakat, következő órán 4-5-re felel. Jönnek a leckét sorba és mindig elsajátítja az előző mondatban leírtak szintjén.Majd amikor össze kellene a szavakat rakni mondatokká a nyelvtan szabályai szerint, nem megy mert a régen tanult szavak és nyelvtani anyag "elszállt". Végig küszködi a nyelvtanulással eltöltött időt, éveket, úgy tűnik, mintha nem tanulna, pedig nem rajta múlik, hogy még sem tanulta meg a nyelvet.Betegség ez? Vagy van-e ilyen?
2019. ápr. 7. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sokaknak így van. Ha nem használsz egy nyelvet, akkor könnyen elfelejted a szavakat, legalábbis nekem így volt. Nézz filmet vagy olvass idegen nyelven (nekem a szintező könyvek nem jöttek be, de mivel szeretem a romantikus könyveket, így a ponyvairodalommal szoktam kezdeni, aztán onnan haladok felfelé, tiniregények, felnőtt regények stb.)
2019. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ugy hivjak hogy "magolas". Nem betegseg, csak egy rossz tanulasi technika. Eleve nem szavakat tanulunk, hanem mondatok es mondatszerkezeteket.
2019. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző mondja, ez nem betegség, mindenkiel így van, aki megpróbál bemagolni egy nyelvet, meg aki szótárból ismételget szavakat. Semmi értelme, ez nem fog használható nyelvtudáshoz vezetni. Ezért van az, hogy a középfokú nyelvvizsgával rendelkező középiskolások többsége a való életben egy értelmes mondatot nem tud összerakni angolul.
2019. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!