Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb egy felsőfo...

Mennyivel nehezebb egy felsőfokú angol nyelvvizsga a középfoknál?

Figyelt kérdés

Társalgási szinten beszélek jelenleg angolul, sorozatokat, filmeket angolul angol felirattal nézem, kb értek is belőlük mindent

Ami nehezebben megy hogy rögtön hallás után is megértsem a dolgokat, ezért a felirat

Az átlag nyelvezetű könyveket is élvezettel tudom olvasni, vagyis nem kell egyfolytában szótárazgatni mert nem értem a szavakat, kifejezéseket

Autodidakta módon tanultam idáig

Mit gondoltok, szeptember-október fele lenne esélyem lerakni egy felsőfokú nyelvvizsgát, vagy maradjak a középfoknál?

Egyetemre járok és dolgozok is, de nyáron mindenképpen komolyan ráfeküdnék, magántanárhoz is járnék



2019. ápr. 13. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ilyen szinten megy, és még külön készülsz is, nem fog gondot okozni a felsőfok. Esetleg csinálj meg pár mintafeladatsort, akkor tényleg látni fogod kb mire számíthatsz.
2019. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megcsináltam 1-2 ilyen webes szintfelmérőt, de a nyelvtan az siralmas volt:D
2019. ápr. 13. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Ne ilyeneket nézz, hanem keress rá hogy pl ECL, Languagecert, Euroexam stb angol felsőfok mintafeladatsor. Az Origót leszámítva nyelvvizsgán nincs külön nyelvtani teszt.
2019. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Nyelvtani teszt? Angolból ilyen az elmúlt 50 évben nem volt. Olyan volt, amiben azt mérték, tudsz-e helyesen beszélni. Vagy, hogy illusztráljam, tucce hejesen beszényi. Itt a Gyakorin meglehetősen gyakori az, hogy valaki egy gépelési hibát vét a kérdésben, és már megjegyzik, hogy magyarul tanulj meg először. Ha nem tudod a "nyelvtant", akkor mit tudsz? Szavakat egymás után rakni? Én megy nyelvvizsga jó remény letesz felsőfok megbízható tudás igazol minden jó élet bele neki bizonyítvány ötös lobog hátszél?

Már bocs.

2019. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha rágyúrsz, simán van esélyed:) a különbség a kettő között már csak a rutin, és a gyakorlás. Az ECL nyelvvizsgát ajánlom, ott nincs külön nyelvtani rész. De nézd meg a honlapot, ott van gyakorlási lehetőség is.
2019. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolók hozzászólásaira reagálva, az ECL tényleg nagyon jó nyelvvizsga, de szintfelmérésre egyáltalán nem ajánlom a honlapjukon lévő mintafeladatsort.

Én pár hete tettem le a felsőfokút, de az élesben lévő feladatok és az online minták egy kategóriába sem sorolhatók:)

2019. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gerbera szirmocska válasza:
100%
Én most készülök a felsőfokúra és szerintem a legszembetűnőbb különbség a szókincsben van, azt nagyon fel kell fejleszteni. Ezen kívül általában a hallott szövegek elég erősek még de ez függ persze a nyelvvizsga fajtájától is
2019. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 15 évesen tettem le a középfokút, utána 3 hónappal a felsőfokút úgy, hogy sose éltem angol nyelvterületen és nem is jártom külföldön. A szorgalom sokat számít, és minden tőled függ.


Magántanárral még könnyebb a dolgod

2019. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!