Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy én hajtok...

Miért van az, hogy én hajtok ezerrel mégsem sikerül a másik aki meg nem tanul és nem stresszeli magát annak sikerül?

Figyelt kérdés

Én hajtok ezerrel, mégsem sikerült a próbavizsgám.

A többiek ők maguk mondták nekem, hogy nekik nincs idejük tanulni és majd az utolsó hónapban nekifekszenek mert az még rengeteg idő és nekik mégis sikerült.

Nem tudom mit csinálok rosszul, teljesen el vagyok keseredve..:(

A helyzet az, hogy nyelvvizsgára készülök , már január óta szinte minden nap 2-3-4 órákat tanulok még munka után rengeteget foglalkozom vele és mégsem ment ma a hallott szöveg értés.

Nem értem...ennyire buta lennék?

tényleg nem értem...ha ennyit tanulok , szinte vért izzadok, hogy sikerüljön akkor miért nincs látszata?

A többiek meg nem tanulnak nagyon csak bejárnak órára és ők szépen megértették és értek el pontokat.

Ilyenkor mi a helyzet? Bele kell törődnöm , hogy valószínűleg kevésbé vagyok értelmes ember ezért nem megy nekem ?

Tényleg annyira szomorú vagyok, úgy érzem, hogy ezzel a próbavizsgával most minden motivációm elapadt....

Úgy érzem , hogy feleslegesen ölöm bele azt a sok pénzt, meg időt valamibe ami másoknak csak könnyen , stressz nélkül megvan.

Ne értsetek félre, egyáltalán nem irigylem őket...csak ma szembesültem vele, hogy én hiába hajtok nem megy.

Hogy nézzek szembe a ténnyel, hogy kevésbé működök jól mint a többi ember a tanulás terén?

Mondjuk hála istennek legutóbb amikor egy szakmát csináltam, ott nagyon jó eredményeim lettek.

Hajtottam ott is ezerrel, de volt is látszata.

A vicc amúgy az, hogy nekem tulajdonképpen nincs is szükségem a papírra mégis vért izzadok, hogy meglegyen.

Magamnak akarok csak bizonyítani, hogy képes vagyok rá, de most úgy érzem végképp minden önbizalmam eltűnt...:(

Akik gyengébbek vagytok a többiektől a sok munka ellenére hogy viselitek ezt?

Hogy tanultátok meg elfogadni és kezelni ezt a helyzetet?



2019. ápr. 16. 20:20
 1/1 anonim válasza:

Úgy látszik hasonló cipőben járunk, bár én még gimnazista diák vagyok, kevesebb megpróbáltatás ér, de én is sokszor érzem azt, mintha plusz munkát kéne elvégeznem tanulás közben, miközben másoknak fele annyi erőfeszítést igényel ugyanaz.

De nem veled van a baj, lehet, hogy ez a bizonyos nyelv nehezen megy a fejedbe, attól még értelmes vagy és el tudod végezni, amit kitűztél célodként!


Én egyébként a némettel vagyok így, hiába megtanulom a szavakat, nagyon könnyen elfelejtem, a névelőkről pedig ne is beszéljünk :D én is a nyelvvizsgára készülök, napi 1 órát foglalkozom a nyelvvel, mégsem úgy haladok vele, mint azt szeretném. Ilyenkor azt mondogatom magamban, hogy sokkal előrébb vagyok, mint mielőtt elkezdtem rá készülni, hiszen ezt és ezt már tudom hasznosítani. És őszintén ez segít nekem még előrébb hajtani.

2019. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!