Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol-német páros esetén...

Az angol-német páros esetén is fennáll az (mint pl az újlatin nyelveknél), hogy az egyik ismerete jelentősen segíti a másik megtanulását? Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Szerintem az újlatin nyelvek sokkal jobban hasonlítanak egymásra, mint az angol-német egymásra. Mégis, érvényesül valamennyire (és ha igen, mennyire) hogy egyik után könnyebb a másik és vice versa?
2018. nov. 2. 13:22
 1/4 anonim válasza:
Én több éves angol tanulás után kezdtem el németet tanulni, és nem éreztem nehezebbnek az angolnál, sőt! Engem sokba emlékeztet az angolra, szavak terén is de ez az én tapasztalatom! Bár én 11 éve tanulok románt, illetve spanyolt is tanultam 3 évig és ezeknek a nyelvtan ismerete sokat segített a német nyelvtan megértésében!
2018. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van, mikor emlékeztet, van, mikor félrevezet. A wo például nem a who megfelelője. Bár volt egy buta német a vállalat vezetőségében, akivel értekezni szerettünk volna, és mondta, hogy sajnos, most egy sürgős munkát be kell fejeznie, utána meg siet a reptérre, mert péntek lévén hazamegy, és csak kedden jön, de akkor ráér. És mindezt úgy, hogy ő elvileg nem tud angolul, ahogy én beszéltem, én meg elvileg ne tudok németül, ahogy ő.
2018. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták német után könnyű az angol és angol után nehéz a német, na én ezt pont fordítva tapasztaltam magamon is és az ismerőseimen is. Nekem angol után eleg nehéz volt a német, akik meg németet tanultak előbb, azoknak nehezebb az angol. Sőt, ismerek olyat is, aki angolt tanult előbb, majd németet kezdett és ez utóbbi sokkal jobban megy neki. Nem tudom mitől függ, de az biztos, hogy nem lehet általánosan kijelenteni, hogy melyik eset a könnyebb
2018. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 4 éve tanultam angolt, amikor elkezdtem a németet (immáron 8-4), és sokszor jól jött...a nyelvérzékem egyértelműen javította, ezáltal könnyebben értettem meg mondatokat, viszont szerintem nem lett tőle sokkal könnyebb, hiszen nagyban különbözik a kettő egymástól.
2019. aug. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!