Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki ad tippet az emelt...

Valaki ad tippet az emelt nyelvi érettségihez?

Figyelt kérdés

Nem jarok iskolába, nem készített fel tanár, egyedül tanulok rá otthon.


Kérdésem, hogy a feladatokhoz milyen tippeket adtok? Hogy lehet a leghatekonyabban megoldani időt sporolva?


Gondokok ilyenekre, hogy hallott szövegnél már egyszerre írjátok is be a választ, vagy elsőn csak hallgattok és másodszorra írjátok?

Nektek hogy tanították a tanaraitok?


Nagyon magam alatt vagyok, mert nagyon tanulok, eszem a könyveket, de hiába hogy 2000 vagy 3000 szót ismerek, a korábbi érettségi feladatok nem sikerülnek jobban, hiába tudok sokkal több szót az első tesztem óta.


Mit tanácsoltok? Mit ronthatok el? Ti hogy oldjátok meg az egyes feladatokat?


2019. ápr. 18. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit én bánok, hogy nem csináltam elég érettségi feladatot.

A magnónál írj be mindent azonnal. Utána lehet javítani, de egyszerre az összest nem tudod.

2019. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hallgatós résznél először megkell hallgatni az egészet anélkül hogy beírnál valamit, különben elveszted a fonalat miközben irogatod be a válaszokat. Nyelvvizsga felkészítő könyvekben is mindig ez a tanács van, én is így csináltam, sztem ez a logikus hogy először meghallgatod, hogy tudd miről van szó.


Egyébként pedig menj fel az oktatási hivatal oldalára és oldd meg az összes érettségit ami fenn van.

2019. ápr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!