Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanulnátok (az...

Milyen nyelvet tanulnátok (az angol után) és miért azt választanátok?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 21. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Németet, mert sok a hasonló szókincs, ami könnyítené a tanulást, illetve hasznos nyelv is, sok beszélővel.


Ha egy kicsit meg akarnám erőltetni magam, de nem nagyon, akkor az orosz sem rossz választás. Nagyon idegen tud lenni, saját írásrendszere is van, de manapság bizonyos körülmények között hasznos tud lenni.


Aztán meg ha istentelenül meg akarnám szívatni magam, akkor választanám a kínait, esetleg a japánt (az utóbbi jóval egyszerűbb). Sok itt már az ázsiai vállalkozó, így céges körülmények között, tolmácsolás szempontjából kifizetődő lenne.

2019. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

"Aztán meg ha istentelenül meg akarnám szívatni magam, akkor választanám a kínait, esetleg a japánt (az utóbbi jóval egyszerűbb)."


Írhattad volna azt is, hogy "fingom sincs se a kínairól, se a japánról, de leírom, mert mindenki más is leírja."


Én kínait, mert érdekel az ázsiai kultúra, emelett japánt is szívesen tanulnék behatóbban. A kínai különben sokkal egyszerűbb, mint amilyennek tűnik, és EGYÉRTELMŰEN egyszerűbb, mint a japán (ami egy katyvasz).

2019. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt a nyelvet tanulnám, amelyik érdekel és tetszik.
2019. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3-assal. 25 évvel ezelőtt mindenki le akart beszélni, mikor a német tanulást lecseréltem az olaszra, főleg, hogy Ausztriához közel éltünk. Az előbbit utáltam, az olaszt imádtam. Azóta is az olasz nyelvtudásomból élek, még mindig imádom, pedig azóta megtanultam spanyolul és angolul is.
2019. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én németet tanultam először, mert kötelező volt és úgy, ahogy szerettem, elvoltam vele. Viszont soha nem használtam, annyira nem is tetszett, úgyhogy ma már egy betűt nem tudok németül. Utána tanultam angolul, amit imádtam és imádok még mindig. Most kínaiul tanulok, amit szintén szeretek. Ezen kívül amúgy még ezek a nyelvek érdekeltek, érdekelnek: török, arab, orosz.
2019. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én németet tanultam/tanulok az angol után, iskolai keretek között más választásom nem volt (nyilván mehettem volna más helyre is, ahol lett volna...), kezdem megszeretni, de nem tudom, hogy fogom-e a későbbiekben hasznosítani. most hollandul szeretnék elkezdeni, már csak rá kell vennem magam :)
2019. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ van-e vele valami célom. Én passzióból már választottam nyelvet, az olaszt. Nagyon sokra nem megyek vele, de szeretem imádom és annyival több lettem vele.

Ha nem utáltam volna meg annyira gimiben, akkor németül tanulnék, a munkám szempontjából nem volna hátrány (habár nem ezen múlik a megélhetésem).

Szívesen tanulnék még franciául, portugálul és héberül is, szintén csak azért, mert érdekelnek, nem a haszon miatt.

2019. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olaszt. Mert tetszik, és mert nem tűnik túl nehéz nyelvnek (amiatt, hogy a kiejtés nagyrészt még azelőtt kikalkulálható, hogy igaziból elkezdene valaki olaszul tanulni). Ráadásul latin nyelv, vagyis sok más olyan nyelvhez is utat nyit, amihez az angol (lévén, hogy germán nyelv) kevésbé.
2019. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
latint, ha azt akarnám,hogy értelme is legyen akkor a japánt. kivételesen nem a birka szellem hajt,hanem mert az unokahúgom is azt tanulta meg mert szép.legalábbis a hangzása.
2019. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem a birka szellem hajt,hanem mert az unokahúgom is azt tanulta"

:D

2019. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!