Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam angol B2-es nyelvvizs...

Euroexam angol B2-es nyelvvizsgához tippek?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének.

Mire érdemes odafigyelni? Levélírásnál általában milyen feladatok vannak? Miből érdemes készülni? Mennyire korrektek? Bármi.



2019. ápr. 23. 14:49
 1/4 Csendzse válasza:
Szia. Én is az eurónál csináltam angol b2t nekem nagyon jó tapasztalataim vannak. Korrektek, leírják az oldalukon mit várnak el külön az írásbelire is kitérnek levéltípisonként írnak segítséget. Nem egy túl nehéz nyelvvizsga én azt ajánlom hogy vegyél gyakorlókönyvet és gxakorold be a feladatokat mert mondjuk az idő nem túl sok amit adnak. Levélírásnál mindig van hivatalos levél(panaszlevél állásra jelentkezel...) és a 2. részben szinte mindig van újságcikk esszé ezt a 2típist mindenképp nézd át. Én leginkább arra készültem hogy esszét írnék és szerencsére volt azt választottam. Írj nyugodtan ha még valami érdekel!
2019. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia,köszi a választ.


A levelet mennyi pontozták neked korrekten?

Esetleg te szóbelire miből készültél, mennyire várnak sokat pl. érvelésnél?

2019. máj. 8. 22:04
 3/4 A kérdező kommentje:
mennyire
2019. máj. 8. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A fórumon tudsz tapasztalatokat olvasni.

A saját tapasztalatom és ezt ott is többen írják, hogy a listening feladatból a gyakorló feladatok jóval könnyebbek, mint a vizsgán. Áprilisban pl. ezek voltak a feladatok: short conversations - recycling, filling gaps - meditation techniques, multiple - bilingual children. Talán könnyebbnek tűnt volna, ha laborban lehet csinálni, nem pedig egy cd szól, és közben hallom, ahogy matat a mögöttem ülő.

A speaking rész discussionnél sok múlik a partneden: ha nem kérdezget vissza és monológot mond, úgy nehéz lesz egy párbeszédnek kikerekednie.

Többen panaszkodnak arra is, hogy a reading részben olyan szöveget kaptak, amely tele volt ismeretlen szóval.

Ahogy olvastam, valamelyik vizsga könnyebb, valamelyik nehezebb, de a pontozásnál nehézségi súlyozást alkalmaznak, hogy minden vizsga egyforma nehézségű legyen, bár szerintem ez a cél megvalósíthatatlan.

2019. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!