Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a nyelvvizsga...

Mit gondoltok a nyelvvizsga törvényről?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 25. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Jó lenne ha lenne alapja. Kb a bolhától (oktatási rendszertől) várják el, hogy oroszlán legyen (tudás).
2019. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Én személy szerint egyet értek vele (tudom sokak nem ezt a véleményt osztják). A 21.században elengedhetetlen a szakképzett munkaerőpiacon legalább egy idegennyelv ismerete. A diplomához szükséges.

Mivel a középiskola 4 évében legalább 700-800 idegen nyelvi óra van (ehhez jón az altalános iskolai nyelvórák száma) így megfelelő oktatás mellett nem egy lehetetlen küldetés a nyelvvizsga. A hangsúly itt a korszerű oktatáson és a diákok szorgalmán van.

2019. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Jól megkaptad a magadét a lepontozóvámpírtól. Én is az előbb kaptam egy nullát, amihez ugye több nickkel belépés kell. Hát, aki ezért jár ide...


Ez a középiskolai nyelvoktatás ez igen erősen polarizálja a népeket. Azért én is ismertem olyant, aki a négy évet négy tanárral egy helyben topogta, mert évente jött egy új, és vetetett az ő ízlése (ugye, lefizették, mondjuk ki) szerinti könyvet, melyet elölről kezdtek. De ez nem a jelen kormányunk alatt volt! :D Szóval, országosan nincs ez rendben.

Másfelől meg ritka az olyan, aki tovább akar tanulni, és a fő érdeklődési vonalán csak az iskolai alapoktatásra támaszkodik. Vagy szakos, vagy szakkörre, felkészítőre jár, vagy otthon old meg példákat. Hát, most sajnos a nyelvnél is többlet erőfeszítés kell.

2019. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
En oszinten szolva egyetertek vele. Persze, ha mit tudom en egy C1-C2-es szintu Cambridge nyelvvizsgat varnanak el, akkor azt mondom, igen, tulzas. De mondjuk egy atlag "rigo utcai" B2-ben mi az elvaras, amit 12 ev kozoktatas alatt lehetetlen lenne teljesiteni? Semmi. Ugyanis az a B2 szint, egy nulla. Annyit jelent, hogy kepes az illeto par hibaval 15 sort megfogalmazni, meg el tudja dadogni a vizsgaszituacioban, hogy merre menjen a ketsegbeesett kulfoldi. Aki diplomas akar lenni, annak eleve több kell ennel, fokepp ha azt veszem, hogy a magyar egy kis nyelv. Nem lesznek rajta elerhetoek a legtobb tanulmanyi ag fontosabb szakirodalmai, amiket viszont igenis mar az elso felevtol odatesznek a hallgato ele, hogy ebbol tessek felkeszulni, masodikan ZH. A tananyag nagy resze meg szakirodalmakra epul. Hogyan akar valaki egyetemet vegezni, ha a szakja fontosabb irodalmai elerhetetlenek a szamara? Ugyhogy igen, B2-nel joval tobb kell, es aki egyetemre akar menni, annak ez termeszetesnek kene hogy legyen.
2019. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Jó nagy hülyeség. A mai oktatási rendszerben ez szenvedés.

Ha B1 vizsgát várnának el, akkor már másabb lenne a helyzet. Bár szerintem fölösleges nyelvvizsgát megkövetelni egyáltalán a diplomához. Sok köze nincs a kettőnek egymáshoz. Aki külföldön akar dolgozni, az majd nyelvvizsgázik, ha akar.

Egy diák

2019. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Nézzétek, én nem jártam elit suliba, kb átlag suliba jártam. Nyolcadikos koromban volt középfokú nyelvvizsgám angolból. Nem kellett különtanár hozzá csak annnyi, hogy ne b@sszak bele az egészbe hanem tanuljak. Simán meg tud csinálni bárki egy középszintű nyelvvizsgát. Ahogy előttem már mondták, nem C1-et kérnek. A másik része a dolognak meg az, hogy így is marha sok ostoba ember van minden egyetemen, akik csak az időt, az erőforrást és a pénzt veszik el másoktól. Jó az ha lesz még egy szóró faktor (ha nem is túl nagy). És mégegyszer mondom: a középfokú nyelvvizsga nem egy marha nagy cucc, nem kell álszenteskendi és károgni, hogy egy ez milyen diszkrimiantív. Nem az. Akkor lenne az, ha elérhetetlent kérnének. Jöhet a lepontozás, ha már érdemi vita nincs...

Egy egyetemista.

2019. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Részemről én felpontoztalak, de egyébként nincs egészen igazad, mert a nyelv is eléggé készségtárgy (persze, mint majdnem minden más is, csak itt most arról van ugye szó, hogy Adam Clark vajon elég jó hídtervező volt-e, ha a középiskolában csak a tizenkettedik volt a harminc fős osztályában magasugrásból?
2019. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Hát azért egy nyelv az nem egy technikás magasugrás vagy összetett gyűrű gyakorlat. Egy nyelvet (pláne az angolt) bárki meg tud tanulni akár a középiskola négy éve alatt is főleg, hogy nem anyanyelvi hanem köszépszintet kell hozni. Egy egyetemen ennél rövidebb idő alatt kell sokkal töményebb anyagot elsajátítani. Ha négy év alatt (amennyiben az általános iskolát is hozzá vesszük 12 év alatt) nem megy egy középszintű nyelvvizsga akkor nem is érdemes egyetemi tovább tanulásban gondolkodni szerintem.
2019. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig elszomorodok, mikor felsőfokú végzettség küszöbén állva valakiben nincs annyi beleérző képesség, hogy a világot ne csak a saját képességein át lássa. Te biztosan a vaknak is azt mondod az utcasarkon, hogy: figyelj már, hát csak nézni kell, nem olyan nagy kunszt az.
2019. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Mint mondtam, nem lehetetlent várnak el. A vaktól a nézés lehetetlen, senki nem is várja el tőle. Egy nyelvet 12 év alatt megtanulni nem az.. :)
2019. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!