2 nyelvet egyszerre?

Figyelt kérdés

Mivel nem tudom eldonteni hogy franciat vagy nemetet tanuljak,ezert az a tervem, hogy franciát vàlasztok, de mellette a duolingo nevu alkalmazassal tanulom a nemetet.(vagy forditva)

Elso kerdesem:szerintetek mukodhet ez?

2.:Hs szerintrtek mukodhet akkor melyiket tanuljam suliban es melyiket duolingon?



2019. ápr. 26. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden gimnazista 2 nyelvet tanul egyszerre.

Azt, hogy melyiket tanuld a suliban, első sorban az alapján döntsd el, hogy melyiket tanítja jobb tanár.

2019. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A két nyelv egészen más. Első kérdésem, hogy angolul tudsz?


Az angol a legtöbb középiskolában a kötelező és mellé vehetsz fel még egy nyelvet. Így én is a franciát választanám, én jobban szeretem. Hasznosság szempontjából lehet, hogy a német hasznosabb. Itthon mintha többre értékelnék még most az angol+német kombinációt, mint az angol+franciát, vagy legalábbis nagyobb a kereslet a németre, mint a fracniára a tapasztalatom szerint. Ettől függetlenül a francia nyelvtudás is hasznos és az is keresett.

2019. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván az első nyelvd az angol, másodiknak felveszed a németet, a franciát meg magadtól. majd később megköszönöd
2019. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Angolul B1 es szinten beszélek
2019. ápr. 26. 19:59
 5/10 A kérdező kommentje:
És a gimnáziumban ahova járok a francia oktatás azt mondjàk nagyon jó
2019. ápr. 26. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

1. A B1 szint az semmi. Tessék belehúzni az angolba!!


2. NEM fogsz tudni egyszerre franciául és németül is tanulni, főleg nem duolingoval. Tanulj csak egyet.


3. Szerintem a németnek sokkal több értelme van itt Magyarországon.


Valószínűleg téves fogalmaid vannak arról, mit jelent a nyelvtudás. Angolból a C1 amivel lehet valamivel kezdeni. Németből meg minimum a B2, de még jobb abból is a C1. A többi nyelvet akkor érdemes egyáltalán elkezdeni, ha legalább angolul felsőfokon karattyolsz, németül meg nem adnak el.

2019. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
@6 elarulnád hogy a középfoknál mi a rákért kéne többet tudni egy 14 évesnek?Ìgy is en vagyok az egyetlen az osztalyomban aki màr letette a kozepfokut.
2019. ápr. 27. 08:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A középfok az B2, nem B1 :) Szerintem az nagyon jó! Annyiban igaza van a hatosnak, hogy azzal is kell foglalkoznod, és jó, ha megvan a felsőfok. Viszont az hülyeség, hogy amíg nem beszélsz egy nyelvet perfektül, addig nem lehet másba kezdeni. Sőt, idő kell, mire ülepednek a dolgok. A francia meg a német annyira különbözik egymástól, hogy kizárt, hogy összekevernéd a dolgokat. Ha a franciára fáj a fogad, akkor azt tanuld és szeretni fogod. A nyelvtanuláshoz elsősorban motiváció kell, ami baromi nehéz, ha nincs meg az akarat hozzá.


6-os:

Én középfokon érettségiztem németből, de beszélni nem tudok, mert nem szeretem azt a nyelvet, de beszélek franciául és olaszul és spanyolul is szeretnék megtanulni.


Az, meg, hogy valaki milyen folyékonyan tud beszélni, nem attól függ, hogy felső- vagy középfokú nyelvvizsgája van. Középfokon is nagyon jól el lehet társalogni és felsőfokú nyelvvizsgával is van, aki csak dadog.

2019. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen B2 elirtam :) Koszi a valaszokat!
2019. ápr. 27. 11:55
 10/10 anonim ***** válasza:

A B1 az csak alapfok (a “semmi” szinonimája). Tovább kell tanulni C1-ig. Nem mondtam azt, hogy 14 évesen kellene, hogy meglegyen a C1. Hanem azt, hogy tovább kell tanulni, amíg nincs meg. Nem újabb nyelveket elkezdeni.


Nem mondtam, hogy nem lehet tanulni +1 nyelvet. Lehet, de ez a max (kivéve az eleve kétnyelvűeket, vagy akik 12 évesen már felsőfokúztak egyből, és “unatkoznak”). Erre javasoltam a németet. A francia is gyönyörű nyelv, de a német sokkal jobban hiányzik itt Magyarországon.

2019. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!