Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak engem idegesít fel a...

Csak engem idegesít fel a diákok nyelvvizsga ellenes tüntetése?

Figyelt kérdés

Tényleg azt látom, hogy nagyon is kevesen osztják a véleményemet, de nem értem miért. Mi olyan nehéz egy B2-es angol nyelvvizsgában?

12 évesen mindenféle magántanár nélkül tettem le az angol közepet. Utána a szüleim rossz anyagi helyzete ellenére is tudtam egy kis ideig magántanárhoz járni, 14 éves korom előtt meglett a felsőfokú. Igaz, nem vették meg nekem a legújabb Zarás kabátot és fesztiválon sem szórtam el 50 ezret, de köszöntem szépen, nem lettem emiatt kevesebb.

Aki nem képes egy B2 nyelvvizsgát letenni, az hogy akar egyetemre menni? Eleve kötelező a diplomához, könyebb egyetem alatt lenyelvizsgázni, mint gimiben? Hát nem hiszem.

Egyetemistaként ráadásul már tudom, hogy van mikor angolul van a tananyag, angolul tartják az előadást, vagy ha kutatómunkát végez valaki, az is angol nyelvű oldalakról lehetséges.

Csak az én gimimből kiindulva, ha órán kaptunk egy feladatot, akkor én gyorsan megcsináltam, a többiek meg lemásolták. Akkor meg miről beszelünk? Nem lehet hogy inkább a szorgalom hiánya áll a háttérben, nem pedig az oktatás alacsony színvonala?



2019. ápr. 28. 12:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

11.-re.


De mi van azokkal, akik nem tudnak, képtelenek letenni a nyelvvizsgát?


Haverom, 3 évig dolgozott gyárban, mert a tanári diplomája mellé nem ment neki a nyelv. Végül a 3 évi félretett pénzével egy borítékban besétált egy nyelvvizsga központba, és ... Lassan 9 éve tanít, egy komoly gimiben, és díjakat is kapott, mert szakmailag a topon van, és nem nyelvet tanít persze.

2019. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Miért lőttem volna mellé az anyuci-apuci szöveggel? 😂

Elsőéves lehetsz ha azt hiszed, hogy orvosként olyan nagy beleszólásunk van abba, hogy a nővérek hogyan végzik a munkájukat. Emellett attól, hogy ők a krónin vannak, ugyanúgy dolgoznod kell. S pont azokat az ápolókat szórnád ki, akiknek a tudásuk sokkal mélyebb.


Utálok gyereknek magyarázni, szóval indulj ki a kortársaidból, szimpla pszichológia, fiatalként a legtöbb diák nem tervez annyira előre, nem érdekli őket annyira maga a nyelv, egyszerűen még nincs felnőve a feladathoz!

Ez azt jelentené, hogy később rossz szakember lehetne vagy nem tanulható meg? Nem hiszem.


Az egyetemi lét nem csak a szakszövegekről szól, hanem arról, hogy egy teljesen új környezetbe kerülsz, ahol más trendek vannak, amibe az adott illető próbál beilleszkedni. Ha mindenki x-y sorozatot néz, akkor te is elfogod kezdeni, ha érdekelnek a vicces mémek, amiket angolul posztolnak a csoporttársaid, elkezded lefordítgatni, stb. Szóval maga a közeg is erőlteti rád a nyelvhasználatot, amíg egy gyengébb középiskolában olyanokkal van kapcsolatban, akik maguk is hasonló szinten vannak, ergo soha nem fognak neked idegennyelvű tartalomra vezető linkeket küldeni.


Azzal, hogy kötelezővé tesznek valamit egy olyan személy számára, aki nem érzi azt, hogy még képes volna rá, akkor szimplán annyi történik, hogy meg sem próbálja.

Elég nagy kihívás a legtöbb felvételizőnek eldöntenie, hogy mit akar, hogyan akarja, beleakar látni pár szakba. Ha ezzel jön egy extra bemeneti korlát simán inkább úgy dönthet, hogy nem kell neki ez a sok szenvedés, elmegy szakmát tanulni.

S itt az egyik politikai kívánat...

Ehelyett ha azt érzi, hogy nem kell nyelvvizsga, csak jelentkezik és megpróbálja, akkor nagyobb eséllyel választja a felsőoktatást. (Ez meg nekünk jó!!! Nem a politikának, hanem nekünk!! NEKED!!! Marha..)


Az utolsó részből pedig egyértelműen látszik, hogy a második féléved töltöd..

A gépek kezeléséhez nem kell atomfizikusnak lenned.

A felhozott esetet meg ne ferdítsd el, ha már láttál többféle vércukormérőt, akkor tudhatod, hogy vannak magyar nyelvűek is. Ahol a HI simán jelenthet "HIBÁS" mérést is.

A probléma itt nem az angol nyelvtudás hiányából fakadt, hanem abból, hogy a kedves kollegina életében talán csak 2x mért vércukrot és a gépet még soha nem használta előtte, emellett nem volt mellette a felügyelet.

Ez pedig az oktatás hibája, mivel nem eléggé gyakorlatorientált.. de erre az eset óta a tanárok külön figyelnek...

Jó Isten... és lehet te is orvos leszel.. szégyen... :D :D Hígul a szakma...

2019. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Negyedéves vagyok (tudom most jön az a rész, hogy ÚRISTEN ilyen orvosok mellett mind meghalunk; látod még jó hogy ezt nem te döntöd el). Nézdd, te vagy az, aki személyeskedéssel és sértegetéssel akarsz egy teljesen meddő vitát megnyerni, szerinted így fog egy szemernyit is változni a véleményem? Felsorakoztatod az érveket, erre becsomagolod egy fellengzős, "én mindent jobban tudok", "te még csak gyerek vagy" köntösbe. Ettől nem hiteles leszel, csak szánalmas. Néhány megnyilvánulásodra már reagálni se tudok, akkora baromság, mégse sértegetlek ismeretlenül, pláne nem kívánom a másik ember szüleinek a haldoklását, szenvedését. Undorító vagy.

Továbbra is fenntartom, hogy egy diplomás ápoló vagy egy mentős tudjon angolul, a szakma egyszerűen megköveteli. Persze, megcsinálhatná akár egyetem alatt is, nincs azzal semmi gond, ha valaki később akarja. De akkora nagy gondot ne okozzon már, hogy most mégiscsak érettségi előtt kell nyelvvizsgázni, hogy emiatt tüntetni kelljen. Ha ezt az én érettségim idején hozták volna be, és esetleg nem lett volna még nyelvvizsgám, akkor tudomásul vettem volna, és levizsgáztam volna mindenféle hiszti nélkül. Ha ez fogja visszavetni a fiatalokat a továbbtanulástól, akkor az már régen rossz.

Ez az egyetemi létes mémes duma ugyanúgy igaz középsulira is. Mit csinál egy átlagos tini? Angolul hallgat zenét, a kedvenc sorozatának legújabb évadját megnézi angolul, magyar felirattal stb. Ezekkel már mind lehet fejlődni. Persze, aláírom, a kortársaim általában nem terveznek előre, bizonytalanok a továbbtanulást illetően, de lássuk be, nyelvvizsga úgyis kell mindenhova.

2019. ápr. 28. 16:43
 14/19 anonim ***** válasza:
23%

Valamilyen vidéki egyetem? Ezek szerint már túl vagy pár nyári gyakorlaton, mikor láttál diplomás ápolót nyelvet használni? Én az öt évem alatt soha.


De megerősítetted a felvetéseim, sajnos nagy baj van a fejedben... és nem látod a fától az erdőt.

Ezen pedig csak úgy lehet segíteni, ha végre elkezdel látni is és nem csak nézni.

(Meglepő, én még nem is találkoztam hasonló emberkékkel itt Budapesten, akik szintén az orvosin vannak.) Persze az is lehet, hogy szimplán, amikor hasonlókról van szó, élőben nem vállalják a véleményüket. :)

2019. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Most komolyan!


Hol a válaszom???

És ugyan mi volt benne szabálytalan???

2019. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ötödévesen akartál egy szerinted elsőévest "legyerekezni"? :D ez komoly? :D mennyi vagy, 23? Te vagy már a matuzsálem. Neked se a földön kell keresgélni az önbizalmat. Hallottam már nem is egyszer diplomás nővért angolul beszélni. Ha neked nem sikerült az öt éved alatt a híres neves sotén, biztos én lennék az, aki nem látja a fától az erdőt? Bár ez az "elkezdel látni" elismerem, elég erős volt, majdnem megfogtál.
2019. ápr. 28. 17:35
 17/19 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem is nagyon gáz, ha valaki 18 éves korára nem képes egy nyelvet középszinten megtanulni. Főleg, hogy a gimnáziumokban 2 idegen nyelvet is tanulni kell, legalább az egyikből produkáljon valamit. Az angol amúgy is a csapból folyik már manapság, akkor is megtanulod, ha nem is akarod.
2019. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
61%

Én sem értem az emiatti hisztit, márcsak azért sem, mert az idegen nyelv is kötelező érettségi tárgy, tehát mindenképp fel kell készülni belőle. A középfokú nyelvvizsgán semmi olyat nem kérdeznek, amit középiskolában ne tanítanának. Annyi plusszmunka van csak vele, hogy a szóbelire nem árt kidolgozni a tételeket, de aki ennyire sem képes, az nem fogja tudni elvégezni az egyetemet sem.

Egyébként is sokkal könnyebb letenni a nyelvvizsgát középiskolában, mert ha később nem használod annyira a nyelvet, akkor sok mindent elfelejtesz, és tanulhatod újra a nyelvvizsgához. Arról nem is beszélve, hogy egy középiskolásnak mennyivel több szabadideje van a felkészüléshez, mint egy egyetemistának.

2019. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
48%
En is ugyanezt gondolom, ugy, hogy sosem voltunk gazdagok, es ha kellett volna, akkor igencsak megterhelte volna a kasszat egy magantanar, es gimnazium alatt olyan angoltanarom volt, aki szerintem a tankonyvvel együtt tanulta a folyamatos jelent - negy evig. Aki egyetemre akar menni (es nem kell hozza barmifele kulonleges 5 nyelvu diplomata kepzobe jarni), annak alapvetonek kellene lennie, hogy sajat magatol var el egy olyan angol tudast, ami majd a segitsegere lesz amikor szeminariumokra, eloadasokra szakirodalmat kell olvasnia es feldolgoznia (es mivel a magyar egy kicsi nyelv, ezert ez a legtobb területen elkerülhetetlen lesz), es ott mar senkit nem fog erdekelni a kormany meg az elvarasok meg a "jaj de igazsagtalan a vilag" hiszti, hanem a tanar lerakja a hallgato ele az x oldal angol akademiai szöveget, es aztan a hallgato tetszhet megoldani sajat maganak. Akkor ott meg mutogathat meg tüntethet barkinek, semmi ertelme nem lesz, mert ott dol el, hogy valaki akarja-e ezt vagy sem. Es igen, ha valaki ezt akarja, akkor mar 16-18 evesen sem art ezzel tisztaban lenni, es nekiallni tanulni. Ehhez a mai vilagban, aki tenyleg akarja semmi szukseg nincs tanarra meg barmifele dragasagra (plane egy semmi szinvonalat jelento B2 nyelvvizsgara).
2019. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!