Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyelvvizsga mitől lehet...

Nopeman114 kérdése:

Egy nyelvvizsga mitől lehet jó nyelvvizsga azon kívűl, hogy könnyű vagy elismert a natív országban?

Figyelt kérdés

2019. máj. 6. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Olyan legyen ami nem évül el. Az IELTS és a TOEFL pl elévülnek 2 év után, így egyetemek nem fogadják el, és máshol sem kötelesek. A Cambridge viszont örökké érvényes.
2019. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Attól miért lesz jó egy nyelvvizsga, hogy nem évül el? Ha én 20 évvel ezelőtt levizsgáztam egy nyelvből, amit azóta egyszer sem használtam, de a bizonyítványom szerint felsőfokon beszélem, akkor az egy jó nyelvvizsga? Szerintem nem. Egy nyelvvizsgának az az értelme, hogy egy adott helyzetben igazolja a tudásomat, legyen az felvételi vagy vízum igénylése. Nem az, hogy egyszer levizsgázok aztán csá, mutogathatom büszkén egy életen át, csak épp semmit nem mutat a tudásomból.
2019. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mondjuk egy Language Cert meg Euroexam közt semmi érdemi különbség sincs?
2019. máj. 7. 00:51
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

> Attól miért lesz jó egy nyelvvizsga, hogy nem évül el? Ha én 20 évvel ezelőtt levizsgáztam egy nyelvből, amit azóta egyszer sem használtam, de a bizonyítványom szerint felsőfokon beszélem, akkor az egy jó nyelvvizsga?


Mondjuk azért, mert akkor nem kell újra meg újra pénzt kiadnod rá. A fa.szt se érdekli a való életben, hogy neked milyen nyelvvizsgád van, ha munkához kell pl úgyis a valós tudást nézik, ha meg csak a bürökráció kedvéért kell nyelvvizsga akkor a legtöbben nem akarnak 50ezer forintokat kiadni ilyen fa.szságokra.

2019. máj. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
De miért szerinted valaki egy életben hányszor fog angol nyelvű egyetemre felvételizni vagy munkavállalási vízumot igényelni angol nyelvű országba? Nem hinném, hogy olyan sűrűn, hogy például az IELTS vizsgát kétévente le kelljen tegye, hogy mindig legyen egy érvényes otthon. Ez nem olyan, mint a BKV bérlet. Amikor kell, akkor kell megcsinálni. Tehát attól semmiképp nem lesz jó vagy rossz egy vizsga, hogy limitált az érvényességi ideje. Egyébként meg az IELTS-et lehet honosítani, és akkor máris egy életre szól (legalábbis Magyarországon belül), igaz 10-20-30 év múlva ettől még semmit nem fog elmondani az illető nyelvtudásáról.
2019. máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 70%-osnak igaza van. Elsődlegesen olyan nyelvvizsgát kell letenni, ami nem évül el, az jó lesz mindenhova, ahol kérnek nyelvvizsgáról papírt. Ha valahova IELTS-t vagy hasonlót kérnek, azt pedig külön megcsinálni a felvételikor, kvázi mint egy beugró tesztet.
2019. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt írtam. IELTS-et és társait akkor kell letenni, ha valahol azt kérik. De attól nem rossz nyelvvizsga, hogy nem fogadják el a végtelenségig.
2019. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!