Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet angolbó...

Mennyi idő alatt lehet angolból eljutni B1-es szintről B2-es szintre?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy erős B1-es szinten vagyok, a próbanyelvvizsgán elért eredményem 62% volt, viszont nyáron le kell tennem a nyelvvizsgát.

Hogyan tudnám maximum 2 hónap alatt feltornázni a tudásom, hogy biztos meglegyen a B2?



2019. máj. 8. 11:31
 1/2 anonim válasza:

Gyakorolj az eddigi viszgafeladatokon. Tudd, hogy melyik fajta nyelvvizsgát tennéd le és olyan típusúakat csinálj. Ha minden nap egy komplexet megcsinálsz, akkor sztem meglesz az a B2. Ha a szóbeli részét is akarod fejleszteni, akkor nézz minél több angol filmet (akár magyar felirattal) ezek mellett. Ha nem tudsz esetleg egy szót, jegyzeteld le magadnak és alkoss róluk magadban egy teljesen más mondatot.

Ha sokat game-elsz, akkor lehet chat-elni külföldiekkel, és a minimum hogy angol nyelvre van beállítva a játék. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Sok sikert a B2-höz!

2019. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Van egy könyv, a maxim kiadótól, a szerző Páli Éva és a címe Easy writing.

Ezt a könyvet azért ajánlom neked, mert nemcsak az íráskészség fejlesztéséhez nagyon jó. A könyv hátulján van 25 oldal kifejezés/szószedet témakörönként kilistázva B1 és B2 szintet megjelölve. Ez kb. az alap kifejezés készlet amit tudni illik a nyelvvizsgához. (ne ijedj meg, ebből sok olyan szó van, ami több helyen is szerepel)Így látod, milyen kifejezések szavak elvártak egy B2-es szinthez. Ha ezeket kb. tudod és használsz 2-3-at nyelvvizsgán B2-es szintűt az elég.

A másik, amiért nagyon hasznos az a témák. Nagyon sok levél minta van benne, sok témával, helyzettel. Ez szintén nemcsak az írásbelinél hasznos, hanem szóbelinél is. Valahol egy-egy témát táblázatba neked össze is foglal pl. food type-nál melyik országba mi a kedvelt kaja, és milyen nevezetes ételeik vannak. Ezt sem kell kigyűjtened csak felhasználod. Ha magyar a nyelvvizsga akkor kell beszélni Budapestről Magyarországról. Képekkel ki van gyűjtve angolul Pest nevezetességei.

Külön táblázat van előnyök/hátrányok egy egy témához pl. vidéki élet vs. városi.

Sokat segít témákban, a szókészletben, és az írásban (minden féle helyzet van benne, ajánló levél, cv, hirdetésre válaszolás stb).


A harmadik lépés pedig az, hogy elkezded tudatosan használni a rendelkezésedre álló tudást. pl. odafigyelsz levél írásnál, hogy a B2-es kifejezés készletből használj, legalább 3-4-et. Igeidőkből is 3-at tehetsz bele, mellék mondatokat is alkoss, használ módbeli segédigét vagy passzív szerkezetet.


Nézd meg B2-es szinten milyen nyelvtani követelmények vannak. (módbeli segédigék- should, can-could, may, have to, must- igeidők, passziv voice, wish...,used to..., conditionals... stb) Ezeket szintén vedd számba és használd (helyesen). Levél írásnál is elég ebből 3-4.

Én pl szeretem a conditionalt használni, mert kapásból 2 igeidő kell hozzá, és összetett mondat (persze nem lehet bárhová beerőszakolni, de ha tudom akkor beleteszem).


A nyelvvizsga sikere a tudatosságon múlik. Tudod mit várnak tőled, neked meg kell mutatnod, hogy tudod használni. A levél írásnál teheted meg ezt a legnyugisabban.

2019. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!