Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor melyiket használjuk?...

Mikor melyiket használjuk? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Mikor használunk will-t, be going to-t és mikor present continous-t?

2019. máj. 9. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:

WILL

- spontán döntés esetén

(pl. - I have no time during the day. - I will come over tomorrow, then. - A beszélgetés pillanatában döntöttem el, hogy akkor inkább holnap megyek hozzá.)

- ha a saját véleményünk szerint jósolunk, jelentünk ki valamit (pl. I think (reckon, bet, hope, imagine...) he will enjoy seeing you - az én véleményem szerint (én gondolom, szeretném...) örülni fognak ha látnak - nem biztos, hogy így van de én így gondolom.)


TO BE GOING TO

- ha előre elterveztünk valamit, nem spontán döntjük el

(pl. I have a new job abroad, I am going to go leave this country. - Nem a beszéd pillanatában döntöttem el, hanem már rég tudom, hogy az új állás miatt el kell költözzek.)

- ha nem a véleményünkre alapozzunk a kijelentést, hanem van valamilyen bizonyítékra, valamire amit biztosra láttunk

(pl. I met Laura yesterday, she is going to have a baby. - nem csak feltételezem, hanem biztos vagyok benne, hogy terhes mert láttam - van rá bizonyítékom)


PRESENT CONTINUOUS

- szintén jövőbeli terveknél használjuk, mint a to be going to-t. Annyi a különbség, hogy itt eldöntöttünk valamit de még nem tettünk lépéseket a megvalósítás felé.

(pl. I am asking him to the party.- eldöntöttem, de még nem hívtam meg. De egyébként működik az I am going to-val is, nagyon pici a különbség.)

2019. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. máj. 9. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!