Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valakinek nem sikerül a...

Ha valakinek nem sikerül a nyelvi alapvizsga, akkor inkább hagyja ott az egyetemet?

Figyelt kérdés

Nyelvszakos vagyok és az első év végén van egy alapvizsgánk, ami tulajdonképpen egy nyelvvizsgaszerű vizsga, C1 szinten. Írásbeli (olvasásértés, nyelvtan, íráskészség - csak akkor lehet továbbmenni a szóbelire, ha ez sikerül) és szóbeli (hallásértés és beszédkészség) részből áll. Bizonyos tárgyakat csak akkor lehet felvenni, ha már megvan ez a vizsga, így ennek hiányában mindenképpen csúszik az ember.


Én most voltam, most kellene megcsinálnom. Az első alkalommal a nyelvtan részéből nem lett meg a minimum pontszám, így ezt elbuktam. Emiatt újra kellett csinálnom (egy vizsgaidőszakon belül meg lehet ismételni) és még nincsen meg az eredménye, de megmondom őszintén, hogy annyira nem bízom benne... Nem érzem, hogy sokkal jobban sikerült volna.


Már egy ideje gondolkozom rajta, hogy mi legyen, ha nem sikerül... Nem tudom, hogy mégis milyen különbséget jelentene, ha mondjuk a következő félévben újra megpróbálnám, mert nem tudom, hogy hogyan tudnék rá készülni mégis mit és hogyan kellene rá gyakorolnom (nem adnak ki feladatlapokat, max. órán gyakoroltunk egy-kettőt és beszedik, de a következő félévtől már nem is lesznek ilyen óráink). A jegyeim amúgy jók, az órákkal és a feladatokkal nem volt semmilyen problémám, de ez valahogyan nem megy. A nyelvtan talán a legrosszabb, holott abból szinte csak ötöseim voltak. Ezen belül is van egy szókincses feladat, amitől a legjobban tartottam, mert ha nem ismerem, akkor kész vége. Olyan szavak voltak benne, amiket még nem is láttam, nemhogy nem értem vagy nem használom. Szóval lehetséges, hogy felesleges próbálkozni vele, mert úgysem sikerülne és csomó félévem elmenne rá, csúsznék stb. Sokan mondják is, hogy akinek ez nem megy az mégis mit keres itt, ez a minimum stb. Míg mások szerint nem kell feladni, sokan buknak, majd egyszer sikerül.


Szerintetek?


2019. máj. 18. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Én is nyelvszakos voltam és nekem a másodév első félévében lett meg. Azóta amúgy elvégeztem a szakot.
2019. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik nyelv ?
2019. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Majd írd meg az


eredményt

2019. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 polgarjeno válasza:
Nekem is most júniusban lesz ez az alapvizsga. A nyelvtani része tényleg nehéz, úgyhogy én is parázok tőle rendesen mert csináltunk gyakorló feladatokat. Mivel elsőéves vagyok, megkérdezhetem hogy abban az esetben ha most nem sikerülne az alapvizsga (se a javítók), akkor a következő félévben mi a teendő? Nem veszek fel órákat, és csak az alapvizsgára készülök egész évben? Vagy passzív félév? Ezt elfelejtettem megkérdezni a tanároktól.
2019. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemen tanulsz? Nálunk úgy néz ki a dolog, hogy vannak az alap óráid és a 3. félévtől kell specializálódni, szakirányt választani. Az ezekkel járó órákat nem lehet felvenni hivatalosan (de azóta már hallottam pletykákat, hogy néhányan megengedik), viszont az alap óráiddal tudsz haladni. Az alapvizsgát pedig felveszed újra. Tehát ugyanúgy jársz egyetemre, csinálod a tárgyaidat stb. Nálunk ez így van, de azt nem tudom, hogy mondjuk más egyetemeken mi a helyzet.
2019. máj. 29. 10:39
 6/8 polgarjeno válasza:
A miskolcira, de ahogy látom itt kb minden órához alapkövetelmény a filter exam még a specializációs tárgyakon kívüli tárgyakhoz is kell pl a syntaxhoz. Kaptunk egy füzetet és abba vannak a tantárgyak, és ha követem a tanmenetet akkor alapvizsga nélkül 3 tárgyat tudnék felvenni aminek köze van az anglisztikához.
2019. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk csak a szakirányos, speces órákra vonatkozik, de azokon kívül nekem is összesen 4 anglisztikás tárgyam maradna. Szerintem érdeklődd meg, hogy mennyire veszik komolyan a szabályokat, esetleg előre tudsz-e felvenni tárgyakat stb., hátha. Ha pedig nem, akkor max. annyit tudok elképzelni, hogy felveszel mindent, amit tudsz (pl. nekünk kell nem tudom hány szabadon választható is).
2019. máj. 29. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia : ) En ma irtam, Debreceni Egyetemre jarok. Irj uzenetet ha te is, kivancsi vagyok a tapasztalataidra :)
2019. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!