Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet tanulni egy nyár...

Meglehet tanulni egy nyár alatt angolul?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni középfokú nyelvvizsga szinten angolul!

Ez lehetséges egy nyár alatt?

Annyira nem vagyok jó angolból.

Járok tanárhoz is, de az kevés!

Hogy gyakoroljam?

Hogy tanuljam meg?



2019. máj. 22. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Naponta kell ezzel foglalkozni 2-3 órát. Nem elég az ha heti 2 alkalommal eljársz tanárhoz 1-1 órára és otthon foglalkozol vele 30 percet, mert az még az alapszinthez is kevés. de itt nem arra gondolok foglalkozás alatt hogy órákig ülj a könyvek felett. hanem arra gondolok hogy kezdj bele angol nyelvű filmek nézésbe például, magyar felirattal, nézzél külföldi híradásokat, vagy olvass külföldi híreket, cikkeket. Aztán persze javaslom hogy kezdj bele olyan játékokba akár logikai, vagy bármi ami angolul van például tárgykereső játékok rengeteg ilyen van.

Meg persze nem ártana tudni hogy mi az ami kevésbé megy neked a nyelvvel kapcsolatban. Mert nem mindegy hogy nem tudod a szavak jelentését, vagy ha esetleg tudod, de nem tudsz mondatot alkotni mert nem tudod a nyelvtan részét. De ha például írásban nincs bajod az angollal és az olvasott szöveget is megérted akkor marad a beszéd fejlesztése. Ugye a beszédet is fejleszteni kell például hogy mennyire értesz valamit hallás után. Aki anyanyelvi szinten beszéli az angolt sokkal nehezebben érted meg amit mond mint aki második nyelvként használjaközépfokon például. Meg ha jársz tanárhoz de nem ér semmit, ne járj hozzá többet mert csak lehúz téged. Keress egy másikat.

2019. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Az összes ismerősöm akik évek óta szenved a nyelvvizsgàval itt rontja el. Jár tanarhoz meg gyakorol otthon néha feladatokat és azt hiszi ez elég.

Ténylegesen használni kell a nyelvet, hogy meg tudd tanulni jól. Nézz rengeteg filmet és sorozatot angolul, angol felirattal. Állítsd át a telefonod, laptopod stb nyelvét angolra. Híreket is angolul keress. Épüljön be a minden napjaidba.

+olvass könyveket, novellàkat angolul.

Tanàrnàl szerintem a beszédet van értelme gyakorolni, azt otthon nem tudod. De kiejtést pl tudsz otthon is gyakorolni és sablon mondatokat tanulni. Bár a való életben nem jó, de nyelvvizsgàn középfokon jó, ha van egy sablon a fejedben az alap témàknàl. A spontán kerdeseknel raersz inpromizalni. A mutasd be magadatra viszont fel tudsz készülni nagyjából.

Egyébként ha alap szintén vagy, szerintem fel lehet készülni, ha tényleg intenzíven foglalkozol vele.


Tanarnàl még annyit érdemes, hogy a leveleidet javítsa ki és mondja el mi nem jó.

Otthon rá tudsz keresni a levélìràs sablonjaira + rengeteg példa szituáció van.

Ha ezekre írsz levelet, saját kútfőből, akkor vidd el, hogy nézze át órán.

De a többi vizsgarészre tényleg priman fel lehet készülni otthon. A magnós feladat gyerekjáték néhány évad sorozat után

2019. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak egyet érteni tudok. Ha mindent beleadsz simán meg lehet tanulni. Épüljön be a mindennapjaidba.

A középfokú egyáltalán nem nehéz, ha biztosan mozogsz a nyelvben és nem félsz adott esetben improvizálni. Viszont egy-két dolgot kijavítanék azzal kapcsolatban amiket előtte írtak.


Angol film és könyvek a legnagyobb barátaid. Olyan filmekkel kezdj, amiket szeretsz, és szinte kívülről tudod magyarul. Felirat attól függ, mennyire jó a hallás utánid. Mit jelent a nem vagy annyira jó? Mert ha annyira megvan a nyelv, hogy pl. a zenéket érted, mehet angol felirattal. Ellenkező esetben magyarral kezdj, nézz naponta egy filmet így. Egy hónap után lehet angol felirat. Két hét múlva felirat nélkül. Jó sok movie, de egy idő után be lehet vonni a sorozatokat is, más stílust, sokkal hétköznapibbat használnak. Az sem mindegy, hogy amerikai vagy brit angol; lehetőleg az eddig tanult nyelvtannal egyezzen, és ne keverd őket!

Ha már zene: legjobb hallás utáni javítás, ha fogsz ismert zenéket és megpróbálod leírni a szövegüket, utána leellenőrzöd.

Könyvekkel olyannal kezdj amit olvastál már, lehetőleg ifjúsági irodalmat, azoknak általában könnyebb a nyelvezete, kevesebb idegen szót használnak.


Fordítást úgy lehet a legjobban gyakorolni, ha híresebb oldalakról fogsz híreket és azokat lefordítod. Általában érettségin, nyelvvizsgán amúgy is azok szoktak lenni (pl. én érettségi előtt így gyakoroltam és volt is egy olyan cikk amit csináltam korábban). Itt többnyire mindegy hogy amrikai vagy brit.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Levél sablonokat lehet nézni neten, írd meg a sajátjaidat.

Teszteket a legjobban a korábbiak megcsinálásával lehet gyakorolni.

Nyelvtanra ajánlatos venni egy felkészítő könyvet, ami segít, illetve egy olyan amiben az összes nyelvtani tudnivaló le van írva. Drága mulatság, de később is nagy hasznát lehet venni.

Tételekkel kapcsolatban én azt mondom, írj meg alap mondatokat, amiket mindenhova be tudsz nyomni, illetve pár speckókat, amiket kifejezetten arra a témára jó.


Szóbelitől nem kell félni, kevésbbé nézik a nyelvtant, mint azt hogy mennyire vagy magabiztos. A fontos hogy folyamatosan beszélj, ne állj meg gondolkodni, és ne javítsd ki minden hibádat. Ha ügyes vagy, el tudod terelni arra a témát, amiről tudsz beszélni (pl. én anno a sportokat húztam témának, és sikerült elterelnem a dolgot az állatok és környezetvédelem fele).


Viszont ami a legfontosabb, hogy ez tényleg állandó művelést igényel, nem csak most, hanem később is. Naponta kell foglalkozni vele, különben elkopik. Gimi óta nincs angolórám, (csak egy szemeszternyi szakmai nyelv volt), eléggé leépült eleinte az angolom. Aztán annyira megszoktam ezt, hogy filmet, könyvet már csak angolul vagyok hajlandó, hamar rááll az agyad, és észre sem veszed máris nem fog tetszeni a szinkron, annyira megszoktad.

Még egy jó tanács: ha igazán komolyan gondolod, nézhetsz filmeket olyan témában, amiken a szóbeliken lehet. Ha érdekel mondhatok filmeket én miket néztem anno, illetve gimiben mit néztünk a témákhoz kapcsolódóan. :)

2019. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!